افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 24 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

با این حکومت مزدور و فاسد انتخابات فایده ای برای مردم ندارد!

پارلمانی فعلی ضد دموکرات ترین پارلمان است و ادامه پیدا کند یا نکند چندان فرقی به حال مردم نمی کند.

 

با تایید ادامه کار اعضای مجلس از سوی رییس جمهور، خود نمایندگان نیز به ادامه کارشان مهر تایید زدند. برگزار نشدن انتخابات پارلمانی و ادامه کار مجلس نمایندگان پس از اول سرطان یک بار دیگر موضوع انتخابات را به ورطه فراموشی گذاشت و حکومت به جای برگزاری انتخابات پارلمانی کار مجلس را تمدید کرد. هنوز هم روشن نیست که چه وقت انتخابات پارلمانی برگزار خواهد شد اما ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه ای گفته است که متعهد است که تا یک ماه دیگر تاریخ انتخابات را تعیین و تقویم انتخاباتی را اعلام نماید. پس از امروز سرنوشت مجلس چگونه خواهد بود؟ آیا انتخابات پارلمانی واقعاً برگزار خواهد شد؟

 

سیلی غفار سخنگوی حزب همبستگی افغانستان در برنامه «فراخبر» گفت: انتخابات پارلمانی برگزار شود یا نشود و یا کار نمایندگان فعلی ادامه پیدا کند یا نکند مشکلات مردم را حل نمی کند. از طرفی دیگر کشوری که خود حکومتی پوشالی، مزدور و فاسد دارد، انتخاباتی که برگزار می کند فایده ای برای مردم ندارد. در این حکومت و با انتخابات آن، نمایندگانی خواهند آمد که به زور واسطه و پول بر سر کار می آیند. در مجلس قبلی هم بیشتر نمایندگان از همین طریق بر سر کار آمدند. اکثر نمایندگان مجلس جنایتکار، ناقضین حقوق بشر و قاچاقچیان مواد مخدر هستند. پارلمانی فعلی ضد دموکرات ترین پارلمان است و ادامه پیدا کند یا نکند چندان فرقی به حال مردم نمی کند.

 

وی معتقد است حکومت برای فریب مردم نشست هایی را برای مشورت به راه انداخته وگرنه از همان ابتدا مشخص بود که کار مجلس را تمدید می کند و افزود: حکومت فعلاً سناریویی به راه انداخته است و در پشت پرده برنامه های دیگری از طریق این سناریو دارد. اگر حکومت می خواست و اراده برای انتخابات داشت می توانست کمیسیون اصلاح انتخاباتی را ایجاد کند و انتخابات را برگزار کند و اینطور سناریو به راه نمی انداخت که آیا کار مجلس تمدید بشود یا نشود و اگر تمدید بشود قانونی است یا نیست، مشروعیت دارد یا ندارد. تمام این حرف ها بازی با کلمات و فریب دادن مردم است. همانطور که جناب بشردوست که خود عضو پارلمان است گفته بود که کار اعضای پارلمان ادامه پیدا می کند چرا که آنها با حکومت افغانستان برای رای دادن به سیزده وزیر معامله کرده بودند. در بدل رای دادن به سیزده وزیر از حکومت پول و مقام و انواع امتیازات دیگری گرفته اند و تمدید کار آنها یکی از این امتیازات بوده است.

 

غفار ادامه کار مجلس را بیهوده و به هدر رفتن بودجه کشور دانسته و گفت: این معاش و پول و امتیازاتی که به مجلس نمایندگان در زمان کار آنها داده می شود هزینه بیهوده است که به آنها داده می شود چرا که آنها نه تنها کاری برای مردم نمی کنند بلکه به ضرر آنها کار می کنند. بهتر است درب پارلمان بسته شود و این هزینه ها برای معارف افغانستان و برای تعلیم و ترتبیت فرزندان کشور به مصرف برسد، برای صدها مشکل اجتماعی دیگری که داریم به مصرف برسد. افغانستان حالا جزو کشورهایی است که بیشترین آمار مرگ و میر مادران و نوزادان را دارد برای حل این مشکل به مصرف برسد. تا اینکه این بودجه ها به کسانی برسد که اصلاً به مردم و کشور فکر نمی کنند. فقط به خود و باداران خود فکر می کنند. بودن اعضای پارلمان به نفع مردم نیست چرا که آنها مردمی فکر نمی کنند. به مشکلات مردم نمی اندیشند و کشور را به سوی نابودی می برند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار