افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 5 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بانک انکشافی آسیایی همکاری هایش با افغانستان افزایش می دهد

%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9-%d8%a7%d9%86%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%81%db%8c-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c

 

وینشی ژانگ معاون بانک انکشافی آسیا، روز گذشته و در حاشیه کنفرانس بروکسل، با دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان دیدار نمود وگفت که این بانک، افزون بر کمک های مالی و تخنیکی در پروژه های تاپی، توتاپ و کاسا 1000، همکاری هایش با افغانستان را در بخش های زیربنایی نیز افزایش می دهد.

 

وی علاوه نمود که بانک  انکشافی آسیا، برگزاری کنفرانس بروکسل را در بهبودی وضعیت انکشافی افغانستان یک گام مهم دانسته و توقع داردکه تعهدات جامعه جهانی برای کمک های مالی به افغانستان ادامه یابد.

 

آقای ژانگ تاکید کردکه آنان آمادگی دارندکه فعالیت های اقتصادی و انکشافی خویش را در هماهنگی با حکومت افغانستان انجام داده و برنامه های خویش را عملی نمایند.

 

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، از بانک انکشافی آسیا امتنان نمودکه افغانستان را در بخش های زیربنایی و توسعه ای کمک نموده و در این راستا گام های استوار برداشته است.

 

رئیس اجرائیه کشور همچنان تاکید نمودکه کمک هایی که تعهد شده و پروژه های که برنامه ریزی شده، باید در زمان و مکان معین تطبیق گردند.

 

دکتور عبدالله عبدالله علاوه نمودکه افغانستان به عنوان یکی از ایجاد کنندگان بانک انکشافی آسیا، می خواهدکه شماری از کارشناسان افغانستان نیز به حیث اعضا و هیأت مدیرۀ این بانک تعین گردند.

 

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان به دوام سخنانش تاکید نمودکه افغانستان برنامه انکشافی ملی خویش را تدوین و آماده می سازد و از بانک انکشافی آسیا نیز توقع دارد که فعالیت های خویش را در مطابقت و همسویی با اولویت های حکومت افغانستان عیار سازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار