افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 7 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

بامیان دومین ولایتی است که بیشترین بودجه‌ٔ توسعه‌یی را در سال جاری دارد

باشنده‌گان ولایت بامیان

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری از بزرگان، جوانان و باشنده‌گان ولایت بامیان گفت که بامیان دومین ولایتی است که بیشترین بودجه‌ٔ توسعه‌یی را در سال جاری دارد.

رییس اجراییه کشور روز گذشته در دیدار با مردم بامیان گفت که در یک نشست فوق‌العاده مشکلات و خواسته‌های مردم این ولایت را با حضور وزرای سکتوری به بحث و بررسی می‌گیرد.

 

در این نشست بزرگان و باشنده‌گان ولایت بامیان پیشنهادات‌شان را طی یک قطعنامه در زمینه‌های توسعه میدان هوایی، مشارکت کدرهای این ولایت در ساختار حکومت، بازسازی، تولید انرژی برق با استفاده از آب‌های موجود و تامین امنیت شاهراه‌ها با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

 

همچنان آنان خواستار تقویت خدمات صحی، ارتقای شفاخانهٔ ولایتی به حوزوی، انکشاف متوازن و توجه همه‌جانبهٔ حکومت وحدت ملی در عرصه بازسازی گردیدند.

 

سپس رییس اجراییه کشور با ابراز قدردانی از تلاش‌ها و همکاری‌های باشنده‌گان بامیان در امر تامین امنیت و تقویت نظام گفت که شما با این کار به افغانستان اعتبار بخشیدید.

 

به گفته او مشکلات موجود و کم‌کاستی‌ها انکار ناپذیر است؛ اما برای تامین عدالت اجتماعی و رسیدن به وضعیت مطلوب باید مسیر طولانی را پیمود، همانطوری‌که شرایط امروز با گذشته قابل مقایسه نمی‌باشد.

 

همچنان او علاوه کرد که رهبری حکومت در سال جاری بعد از هرات به ولایت بامیان بیشترین بودجهٔ توسعه‌یی را اختصاص داده و این کار به دلیل کم‌توجهی سال‌های گذشته صورت گرفته است.

 

داکتر عبدالله عبدالله اطمینان داد که در سال جاری شفاخانهٔ ۳۰ بستر در ولسوالی ورس این ولایت ساخته می‌شود و در کنار آن برای ارتقای شفاخانهٔ ولایتی بامیان به حوزوی و توسعه میدان هوایی نیز تلاش می‌کند.

 

رییس اجراییه کشور به حاضرین این جلسه وعده سپرد که در یک نشست فوق‌العاده با اشتراک وزرای ذیربط دولتی و نماینده‌گان مردم بامیان پیشنهادات مطرح شده را به بحث و بررسی می‌گیرد تا براساس امکانات موجود اقدامات لازم روی‌دست گرفته شود.

 

در اخیر داکتر عبدالله عبدالله وعده سپرد که در آینده نزدیک به ولایت بامیان سفر کرده و مشکلات باشنده‌گان این ولایت را از نزدیک ارزیابی می‌کند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار