افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

بالاخره دزد چه کسی است؟

 

روزانه با چند صندوق‎ خالی در کمیسیون مواجه می‎شویم که برگه‎های رای‎ بطور بسته بندی و دست‎نخورده در آن‎ها ریخته شده و در دفتر مرکزی کمیسیون برای این صندوق‎ها اوراق نتایج ساخته‌اند.

 نمایندگان تیم اصلاحات و همگرایی در محل بازشماری آرا مدعی هستند که روزانه در روند بررسی آرا با صندوق‎های فاقد رای مواجه می‌شوند که در دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات بیش از 500 رای از این صندوق‎های خالی، به سود تیم رقیب‌شان تحول و تداوم محاسبه می‌شود.

ناظران تیم‌ انتخاباتی داکتر عبدالله علاوه بر صندوق‌های خالی از آرای تانخورده نیز در روند بازشماری آرا خبر می‌دهند به این نحو که: روزانه با چند صندوق‎ خالی در کمیسیون مواجه می‎شویم که برگه‎های رای‎ بطور بسته بندی و دست‎نخورده در آن‎ها ریخته شده و در دفتر مرکزی کمیسیون برای این صندوق‎ها اوراق نتایج ساخته‌اند که این نتایج تقلبی است.

نمایندگان تیم عبدالله تاکید می‌کند که باید تمامی صندوق‌های خالی باطل اعلام ‌شود زیرا کمیسیون انتخابات و تیم رقیب آن‌ها، دلیلی مبنی بر درست بودن برگه‌های نتایجی‌ که در دفتر مرکزی از صندوق‎های خالی ساخته‌اند، ارایه نکرده‌اند.

از طرف دیگر افزایش صندوق‎های خالی نگرانی تیم تحول و تداوم را نیز افزایش داده و آن‌ها نیز کمیسیون انتخابات را متهم می‎کنند که شب‌هنگام صندوق‏‎های آرا را خالی کرده‌اند. یعنی این صندوقهای خالی با آن برگه های رای دهی سفید، صندوقهای پر با برگه آرای تکمیل شده بوده ولی اعضای کمیسیون انتخابات این صندوقها را خالی کرده اند و برگه های رای دهی سفید داخل آن گذاشته اند!!!!

سخنی که کمی غیر معقول است به ویژه اینکه کمیسیون انتخابات این موضوع را به شدت رد کرده و تاکید نموده: ادعای دستکاری صندوق‎ها نادرست است زیرا تمامی 600 برگه‎ رای‌ درون این صندوق‎ها وجود دارند ولی سفید هستند که در برخی موارد این اوراق سفید نیز در برگه ی نهایی نتایج گنجانده شده اند.

حال باید دید حرف کدام طرف صحیح است. اصل این موضوع را که نمی توان انکار کرد، صندوقهای رای خالی با 600 برگه رای دهی سفید که به نفع نامزد مشخص لیست آن رد شده است. می مانند دو اتهام یکی کمیسیون انتخابات و دیگری تیم تحول و تداوم که درنهایت چاره‎ای جز پذیرفتن مسوولیت این صندوق‎های تقلبی توسط یکی از این دو جناح وجود ندارند.

به هر حال که بنا به گفته مقام های کمیسیون انتخابات، ابطال آرا از فردا دوشنبه سوم سنبله آغاز خواهد شد و این کمیسیون تلاش می‌کند تا جمع بندی نتایج هرچه سریعتر به پایان برسد و نتیجه روند بررسی و بازشماری آرا بزودی اعلام شود.

ببینیم تا از این بازشماری مجدد آرا چه نتیجه ای حاصل می شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار