افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

باشندگان شهر کابل علیه فساد اداری و تجاوز پاکستان تظاهرات کردند

صبح امروز (یکشنبه) گروه از مردم بر ضد فساد اداری و تجاوزات استخبارات کشور پاکستان در امور افغانستان در شهر کابل دست به تظاهرات و راهپیمایی گسترده زدند.
این تظاهرات مردمی که در آن از ولایات مختلف کشور گردهم آمده بودند از سوی حزب وفاق ملی اسلامی افغانستان راه اندازی شده بود.
تظاهرات کنندگان با حمل پلاكاردها و سر دادن شعارهایی”مرگ بر مفسدان، کاسه صبر ما لبریز شده، مرگ بر پاکستان، آنچه با قرآن در تضاد است مردود است” بر تداوم اعتراضاتشان تاکید کردند.
الحاج بسم الله شیر موسس حزب وفاق ملی اسلامی افغانستان به خبرنگار ما در ساحه تظاهرات گفت: این حرکت علیه فساد اداری و محکوم کردن تجاوز استخبارات پاکستان در سرحدات افغانستان راه اندازی شده است.
او گفت، ما عدالت می خواهیم ما می خواهیم که مفسیدین مجازات شوند، حکومت اعلام می کند که ما از طریق دیپلوماسی میخواهیم مسئله مناطق سرحدی را با کشور پاکستان حل و فصل نمایم در حالی که هر روز ده ها خانه از هم وطنان ما در مناطق سرحدی تخریب شده و مردم به خاک و خون کشانیده می شوند.
وی تاکید کرد، ما حکومتی را میخواهیم که قانون اساسی را به نفع مردم این کشور تطبیق کند، نه خاطر تامین منافع زمامداران و زورمندان .

در همین حال ایام الدین وطن دوست، وکیل گذر نو آباد فاضل بیک و رئیس شورای آسیب دیده گان افغانستان گفت: حرکت ما یک حرکت انسانی و عقلانی است که شاید با عث بیدار شدن وجدان های خوابیده شود.
وی تاکید کرد؛ امروز پاکستانی ها و همچنان کسانی که در حکومت حامد کرزی حق شکنی و حق تلفی میکنند فکر نکنند که میدان برای مانور دادن ایشان تنها باقی مانده است در این کشور شورا های مردمی و حزب های وجود دارند که در برابر آنها ایستادگی و استقامت کنند.

وی افزود، اگر دولت نمی تواند که کاری را برای مردم بیچاره این کشور انجام بدهد این ملت دست به دست هم داده و در مقابل این متجاوزین ایستادگی خواهد کرد، همانطوری که ما در گذشته ها برای انگلیس و قشون سرخ روس نشان دادیم که با دست های خالی هرکاری کرده و می توانیم.
این تظاهرات  از مقابل لیسه نادریه واقع کارته پروان شهر کابل شروع الی پارک شهر نو (مرکزشهر) ادامه پیدا کرد

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار