افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

بازگشت مهاجران افغان از پاکستان آغاز می‌شود

بازگشت مهاجران افغان از پاکستان

به گزارش افغان تلکس به نقل از وزارت مهاجرین و عودت کننده گان، که روند بازگشت مهاجران افغان از پاکستان تا چند هفته دیگر آغاز می‌شود.
حفیظ الله میاخیل مشاور مطبوعاتی وزارت مهاجرین اظهار داشت: در سال‌ جاری هم برای سه ماه عودت مهاجرین افغان متوقف شده بود.

اینک چند روز بعد، پروسه عودت داوطلبانه مهاجرین افغان دوباره آغاز می‌شود. ما آن‌ها را خوشامد می‌گوییم. عودت مهاجرین در اولویت حکومت افغانستان قرار دارد؛ ولی بازگشت آنها باید تدریجی، داوطلبانه و با عزت باشد.

رسانه‌های پاکستانی روز یکشنبه اعلامیه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان را نشر کردند که در آن تاکید شده است که اگر مهاجرین افغان برای عودت به کشور شان ثبت نام نکنند از کمک‌های این سازمان بی‌بهره خواهند شد.

مشاور مطبوعاتی وزارت مهاجرین می‌گوید: هموطنان ما که به پاکستان مهاجر شده‌اند و در آنجا چهار دهه زند‌ه گی کرده‌اند، خود قربانیان تروریزم اند. مهاجرت یک مساله انسانی و بشری است. انتظار ما از کشورهای میزبان و به طور خاص از پاکستان این است که باید با این مسأله برخورد سیاسی نکنند.

گفته می‌شود که در جریان سه سال گذشته بیش از دو ملیون مهاجر افغان به کشور بازگشته اند؛ اما هنوز هم در پاکستان ملیون ها مهاجر افغان دارای مدرک زند‌ه گی می‌کنند که به گفته مقامات افغانستان، در جریان تنش‌ها در روابط دو کشور، پاکستان نباید از این مهاجرین به‌عنوان یک اهرم فشار استفاده کند.

  1. Roshan Muhammadi :

    معلوم نیست که مهاجر است یا طالب یاداعش بهار نزدیک است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار