افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 8 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بازگشت مهاجران افغان باید داوطلبانه و تدریجی باشد!

مهاجرین

 

روزگذشته اجلاس چهارجانبه به سطوح بلند دولتی در شهر ژینو سویس در ارتباط به وضعیت پناهنده‌گان افغان در ایران و پاکستان برگزارشد.

 

در این اجلاس حکومت افغانستان و سازمان ملل متحد از ایران و پاکستان خواستند تا با پناهنده‌گان افغان مطابق قوانین بشری بین المللی رفتار کنند و آنها را به زور و فشار، اخراج نکنند.

 

 

در این اجلاس عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه ریاست هیئت افغانی را به عهده داشت و علاوه بر کمیشنر عالی سازمان ملل متحد، مقامات عالی رتبه ایران و پاکستان هم اشتراک کرده بودند.

 

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان در این نشست از ایران و پاکستان خواست تا روند برگشت مهاجران افغان را با عزت، هماهنگ، داوطلب و به طور تدریجی تنظیم نمایند.

 

وی گفت:

 

“با در نظر داشت شرایط کنونی، از اشتراک کننده‌گان این نشست چهارجانبه تقاضا می‌کنم که همه اقدامات ممکن را انجام دهند تا برگشتاندن افغانان مهاجر به طور تدریجی و به سرعتی انجام شود که حکومت ما بتواند، برای فراهم آوری سهولت ها به عودت کننده‌گان راه های پایدار و عملی را آماده سازد.”

 

عبدالقادر بلوچ وزیر امور مهاجران پاکستان در این نشست وعده داد که کشورش در موسم زمستان افغانان مهاجر را مجبور نمی‌کند تا به کشور شان برگردند و موعد اخراج آنها را تا ماه مارچ سال ۲۰۱۷ میلادی تمدید کرده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار