افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 18 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بازگشایی شاهراه عمومی کندز – تخار

%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%87

 

بگفته مسئولان محلی کندز، روز گذشته در نتیجه عملیات تصفیوی نیروهای افغان، شاهراه کندز- تخار به روی ترافیک باز شد.

 

در نتیجۀ سقوط پوسته های نیروهای افغان بدست طالبان در مسیر شاهراه کندز- تخار، این شاهراه به مدت دوازده روز به روی ترافیک مسدود بود.

 

 

شماری از مسافران و رانندگان می‌گویند که برخی اوقات در این مسیر طالبان مسلح در میان پوسته‌های امنیتی به سرک می برآیند و موترها را تلاشی می‌کنند.

 

بر اساس گفتۀ‌های مسافران، هنگام رفت و آمد در این مسیر هیچ‌کس احساس مصونیت نمی‎کند.

 

چند تن از مسافران شاهراه کندز – تخار چنین گفتند:

 

“شاهراه کندز- تخار به روی ترافیک باز شده‌است، اما هنوزهم در این مسیر تهدیدات امنیتی موجود است و مردم نمی‌توانند به دل آرام در این مسیر رفت و آمد کنند.”

 

“در سال روان این سومین بار است که به دست طالبان مسلح سقوط می‌کند و این راه به روی ترافیک بسته می‌شود و طالبان مسلح در نزدیکی پوسته‌های امنیتی موترها را تلاشی می‌کنند و ما از دولت می‌خواهیم امنیت این راه عمومی را تأمین کند.”

 

این مسافران می‌گویند، تا زمانی‌که اطراف این شاهراه از وجود طالبان مسلح تصفیه و پاکسازی نشود، مسدود شدن مجدد این شاهراه دور از تصور نخواهد بود.

 

دو تن دیگر از مسافرین در مورد گفتند:

 

“از آغاز سال جاری این سوم بار است پوسته‌های امنیتی این مسیر به دست طالبان مسلح سقوط می‌کند و در اثر آن این راه بسته می‌شود و دولت امنیت این را برای دایم تأمین کند تا مردم بتوانند به فکر آرام رفت و آمد کنند.”

 

“در این مسیر پوسته‌های امنیتی دوباره فعال شده‌است، اما هنوز هم تهدیدات امنیتی موجود است، چون طالبان مسلح به سرک می برآیند و موترها را تلاشی می‌کنند.”

 

آنان گفتند که بیشتر درگیری‌ها در ساحات خواجه پسته، دکان آدم خان، چهارسری ولسوالی خان آباد و همچنان در ساحات ملرغی، باغ میری و لرخابی مربوط مرکز کندز رخ داده‌است.

 

با این همه جنرال محمد قسیم جنگل باغ قوماندان امنیه کندز می‌گوید که هم اکنون این مسیر به روی ترافیک باز است و پوسته‌های امنیتی دوباره فعال گردیده و حالا مردم می‌توانند شب و روز در این مسیر رفت و آمد کنند.

 

آقای جنگل باغ گفت:

 

“شاهراه کندز – تخار به روی ترافیک باز است و فعلاً هیچ نوع تهدیت وجود ندارد و در پوسته‌های امنیتی نیروهای امنیتی نیز جا به جا شده‌اند و مردم می‌توانند بدون کدام نگرانی در این مسیر رفت و آمد کنند.”

 

باید یاد آور شد که از آغاز سال جاری این سومین بار است که پوسته‌های امینتی که به‌خاطر تأمین امنیت در مسیر شاهراه کندز – تخار افراز شده به دست طالبان مسلح سقوط می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار