افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 29 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

بازپس گیری ولسوالی دشت ارچی توسط نیروهای افغان

مقام‌های ارتش کشور اعلام کردند که نیروهای امنیتی پس از راه اندازی یک عملیات نظامی در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، ادارۀ این ولسوالی را به دست گرفتند. این ولسوالی حدود دو سال پیش به دست شورشیان طالب سقوط کرده بود.

 

جنرال مراد علی مراد معاون رئیس ستاد ارتش گفت که این ولسوالی از وجود شورشیان بگونۀ کامل پاکسازی شده است و صدها جنگجو در نتیجۀ این عملیات کشته شده‌اند.

 

وی افزوده است که نیروهای امنیتی کشور در همه روستا‌های این ولسوالی هم اکنون جابجا شده‌اند.

 

مراد می‌افزاید: “مه به همه باشنده‌گان کندز و مردم افغانستان اطمینان می‌دهم که یکی از پایگاه‌های اصلی شورشیان را در این ولسوالی از بین برده‌ایم، همانطوری که ما وعده داده بودیم که تمامی شورشیان را در این ولایت از بین خواهیم برد.”

 

وی افزوده است که در این عملیات به غیرنظامیان آسیب نرسیده است و “بربنیاد آمارهای ما، این عملیات بسیاری موفقانه بوده و بگونۀ مسلکی پلان شده بود.”

 

این مقام ارتش اضافه کرد که نیروهای امنیتی اکنون به ولسوالی درقد ولایت تخار که سه‌شنبه شب به دست طالبان سقوط کرد تمرکز کرده اند و به زودی یک عملیات برای پاکسازی در این ولسوالی راه اندازی خواهد شد.

 

روز سه‌شنبه، جنرال مراد اعلام کرد که ملا رحیم معاون والی نام نهاد طالبان و ۱۵ شورشی دیگر در جریان این عملیات کشته شده‌اند.

 

مقام‌های محلی می‌گویند که نیروهای امنیتی در این عملیات از سوی نیروهای هوایی کشور نیز حمایت می‌شوند.

 

دشت ارچی یکی از پایگاه‌های اصلی شورشیان به حساب می‌رفت که شورشیان در آن فعالیت هراس افگنانه داشتند و حملات شان را بر کندز و دیگر بخش‌های شمال-شرق، راه اندازی می‌کردند.

طالبان تاکنون دراین باره چیزی نگفته‌اند.

 

افغان تلکس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار