افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

بازرگانان افغان سرمایه های شانرا از پاکستان به افغانستان انتقال می دهند

فابریکه

بازرگانان افغان که می خواهند سرمایه های شانرا به افغانستان انتقال دهند، در شهر های بلوچستان، کویته، پشاور و دیگر شهر های پاکستان فابریکه دارند.

 

نزدیک به ۲۵۰ بازرگان افغان که در بخش های گوناگون در پاکستان سرمایه گذاری کرده اند، می خواهند سرمایه های خود را به افغانستان انتقال دهند.

بازرگانان افغان که می خواهند سرمایه های شانرا به افغانستان انتقال دهند، در شهر های بلوچستان، کویته، پشاور و دیگر شهر های پاکستان فابریکه دارند.

سرمایه ای این سرمایه داران بیش از یک و نیم ملیارد دالر است.

صیام پسرلی، سخنگوی اتاق تجارت و صنایع می گوید: “حکومت باید برای این بازرگانان که سرمایه آنها حدود یک و نیم ملیارد دالر می شود، زمینه انتقال را فراهم سازد، این موضوع باید جدی گرفته شود تا مشکل حل گردد.”

وزارت تجارت می گوید، برای زمینه سازی به سرمایه گذاران در ۶ بخش کشور زون های اقتصادی ساخته شده است.

مسافر قوقندی، سخنگوی وزارت تجارت می گوید: “برای سرمایه گذاری در افغانستان تا حدی مشکلات حل شده است، و ما برای سرمایه گذاران خود و خارجی امکانات لازم را آماده ساخته ایم.”

برخی آگاهان این تصمیم بازرگانان افغان در پاکستان را زمینه خوبی برای بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور می دانند.

محمد شبیر بشیری، آگاه امور اقتصادی می گوید: “برای جذب سرمایه گذاری این یک فرصت طلایی برای افغانستان است، حکومت باید از این فرصت استفاده خوب کند، این یک سرمایه ای قابل ملاحظه است و اگر حکومت زمینه سازی کند، این بزرگترین دست آورد خواهد بود.”

این در حالیست، که در ۴ سال گذشته به نام های مختلف ملیون ها دالر سرمایه از کشور خارج شده و به کشور های همسایه انتقال داده شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار