افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بازدید وزیر امور داخله از قوماندانی عمومی اکادمی پولیس

تاج محمد جاهد

 

روز گذشته استرپاسوال تاج محمد جاهد، از قوماندانی عمومی اکادمی پولیس بازدید کرد و گفت به منظور بهبود امورتحصیلی، اساتید مجرب را استخدام می کند…

 

در این دیدارکه شماری ازروسا وجنرالان وزارت امور داخله نیز حضورداشتند، وزیر امور داخله ضمن اتحاف دعا به شهدای نیروهای امنیتی کشورعمل کرد این نیروها را مورد ستایش قرار داده گفت ،هراس افگنان در سال جاری در صدد برهم زدن امن ونظم عامه در کشور بودند که در نتیجه فداکاری نیروهای امنیتی ودفاعی کشورپلان های شوم آنها نقش بر آب گردید.

 

وزیر امور داخله کشور، بر نقش آموزش و مسلکی سازی نیروهای امنیتی به ویژه پولیس ملی اشاره نموده تصریح کرد که نیروهای پولیس ملی با گذشت زمان از آموزش های مسلکی برخوردار گردیده اند که این امر موجب سرکوب بیشترهراس افگنان طالب در نقاط مختلف کشور گردیده است.

 

وی نیروهای پولیس ملی را تنفیذ کننده گان قانون و تامین کننده گان امنیت در کشور عنوان نموده افزود که وضعیت کنونی کشور نیروهای پولیس ملی را واداشته است که ضمن اجرای وظایف سپرده شده در کنار سایر نیروهای امنیتی و دفاعی قرار گرفته و از حاکمیت ملی دفا می نمایند.

 

در این دیدار همچنان وزیر امور داخله کشور، افزود که به منظور بهبود امور تحصیلی محصلان اکادمی پولیس، اساتید مجرب را استخدام می نماید.

 

همچنان مل پاسوال عبدالجبار پردلی قوماندان اکادمی پولیس از رهبری وزارت امور داخله بابت توجه جدی به امورات تحصیلی محصلین پولیس ملی ابراز قدردانی نموده گفت که آموزش محصلین اکادمی پولیس ملی با امکانات پیشرفته عیار گردیده و در مطابقت به وضعیت امنیتی کشور به آنها آموزش های مسلکی ارایه می گردد.

 

همچنان وزیر امور داخله در محفل فرستان 250 تن پولیس زن جهت آموزش های مسلکی به کشور ترکیه در اکادمی پولیس اشتراک نمود.

 

وزیر امور داخله کشور، ترکیه را یکی از کشور های معتهد حکومت افغانستان عنوان نموده گفت که این کشور درجهت آموزش و مسلکی سازی نیروهای پولیس ملی در چند سال گذشته سعی و تلاش گسترده ای را انجام داده است که مردم افغانستان زحمات و تلاشهای بی شایبه کشور دوست ترکیه را به دیده ی قدر می نگرند.

وزیر امور داخله  در پایان این دیدار وضعیت معیشتی محصلین را مورد بررسی قرارداده و به مسئولین دستور داد تا فضای تحصیلی محصلین اکادمی پولیس را مورد توجه بیشتر قرار دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار