افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

بازدید سفرای انگلیس و استرالیا از اروزگان

انگلیس و استرالیا” src=”http://www.afghantelex.com/wp-content/uploads/%D8%B3%D9%81%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7.gif” alt=”” width=”300″ height=”206″ />

محمد عمر شیر زاد، والی ارزگان در دیدار با سفیران انگلستان و استرالیا خواهان راه‌اندازی پروژه‌های اقتصادی در بخش‌های سرحدی این ولایت با هلمند شده است.

به نقل از اعلامیه‌ی مطبوعاتی دفتر رسانه‌های ولایت ارزگان، والی ارزگان در دیدار با ویلیام پیتی و پاول فولی سفیران انگلستان و استرالیا همچنین گفته است که پیوستن طالبان به پروسه‌ صلح، به تامین امنیت کمک کرده است.

در اعلامیه گفته شده که سفر سفیران انگلستان و استرالیا به ارزگان برای نخستین بار انجام می‌شود و هزاران سرباز این کشور هم‌اکنون در ولایت هجوار ارزگان مستقر هستند.

سفیر انگلستان همچنین وضعیت امنیتی در ارزگان را خوب توصیف کرده و گفته است که درحال حاضر مردم هلمند و ارزگان، می‌توانند بدون هراس در مناطق شان، زندگی کنند.

والی ارزگان پیوستن مخالفان مسلح دولت در این ولایت را به پروسه‌ صلح نیز برای تامین ثبات مهم خوانده و گفته است که تلاش می‌کند تا با راه‌اندازی پروژه‌های اقتصادی، زمینه‌ی کار را برای مردم آن ولایت فراهم سازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار