افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

بازداشت350 مهاجر افغان توسط ارتش پاکستان

مهاجر

نیروهای ارتش پاکستان بیش از 350 مهاجر افغان که به صورت غیر قانونی در این کشور سکونت داشتند را از شهر کویته مرکز بلوچستان و سایر مناطق این ایالت دستگیر کردند.

بیشتر افراد دستگیر شده در مکتب‌های دینی مشغول به تحصیل بودند به همین علت نیروهای ارتش برخی مکتب‌ها از جمله مکتب عبدالله‌بن زبیردر شهر کویته را تعطیل کردند.

در سال جاری بیش از هزار افغان که به صورت غیرقانونی در بلوچستان اقامت داشتند بازداشت و به کشور بازگردانده شده‌اند.

با اینکه دستگیری اتباع افغان غیر قانونی در ایالت بلوچستان از 2 سال پیش آغاز شده اما این اولین بار است که دولت و ارتش به صورت رسمی دستگیری آنها را تأیید می‌کنند.

برخی مقامات پاکستانی به شرط فاش نشدن نام خود به رسانه‌ها گفتند: دستگیری اتباع افغان در واکنش به اخراج اتباع پاکستانی از قندهار صورت می‌گیرد.

بیشتر پاکستانی‌های مقیم قندهار کارگر بودند و معتقدند که بدون دلیل بازداشت شده‌اند.

دستگیری اتباع افغان در حالی صورت می‌گیرد که پاکستان با بستن سرحد مشترک چمن با افغانستان اعلام کرد تا زمانی که حکومت افغانستان به علت آتش زدن بیرق پاکستان به طور رسمی عذرخواهی نکند سرحد بسته می‌ماند.

کارشناسان بیان می‌کنند که اگر قرار باشد افغانستان با اخراج اتباع پاکستانی به این کشور اعتراض کند تعداد مهاجران افغان مقیم پاکستان بسیار بیشتر است.

کارمندان سازمان ملل متحد نیز اعلام کردند که مهاجران افغان به کمپ‌های این سازمان مراجعه نکنند زیرا از دسترس نیروهای ارتش پاکستان در امان نخواهند بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار