افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

بازداشت ۱۳۶ تن در ۷۳ قضیه مختلف جنایی و تروریستی در شهر کابل

قوماندان امنیه کابل گفت، در دو هفته گذشته ۱۳۶ تن را در ۷۳ قضیه مختلف جنایی و تروریستی در شهر کابل بازداشت کرده اند.

 

مقامات قوماندانی امنیه کابل می گویند که گراف رویداد های جنایی در شهر کابل در مقایسه به سال گذشته کاهش یافته و از شماری جنایات و فعالیت های تخریبی نیز جلوگیری صورت گرفته است.

 

عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه کابل شنبه در صحبت با خبرنگاران گفت، در دو هفته گذشته ۱۳۶ تن را در ۷۳ قضیه مختلف جنایی و تروریستی در شهر کابل بازداشت کرده اند.

 

آقای رحیمی گفت که این جرایم شامل قتل، دزدی های مسلحانه، قاچاق مواد مخدر و دیگر موارد اند که بیشتر عاملان آن به جرم شان اعتراف کرده اند.

 

وی گفت:

 

” جرایم نسبت به سال گذشته کاهش یافته، چرا اینگونه جرایم وجود دارد؟ عاملش اینست بدون شک غریبی، مجبوری و افراد مبتلا به مواد مخدر که از کشورهای همسایه می آیند باعث این جرایم می گردند. وقتی کسی مجبور باشد هر عملی را انجام می دهد.”

 

آقای رحیمی گفت که در کنار این پولیس ۲۴ تن دیگر را در ارتباط به دست داشتن قاچاق مواد مخدر و انتقال ۷۰ بوتل مشروبات الکولی دستگیر کرده است.

 

وی افزود، قوماندانی امنیه کابل در یک هفته گذشته از وقوع برخی از حوادث تروریستی در شهر کابل و ولسوالی های آن جلوگیری کرده است.

 

عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه کابل هم چنان گفت که پولیس کابل در دو هفته گذشته از شهر کابل و ولسوالی های آن ۱۰ فیر راکت ام بی یک، ۹ فیر مرمی آر پی جی، ۱۰ حلقه ماین چسپکی، ۸ حلقه ماین ضد وسایط و ۴۰ کیلوگرام مواد انفجاری را کشف و خنثی کرده است.

 

مقامات قوماندانی امنیه کابل در حالی از کاهش حوادث جنایی در شهر کابل خبر می دهند که هم اکنون باشنده‌گان این شهر از وجود افراد مسلح غیر مسوول و جرایم جنایی شکایت دارند و می گویند، چنانکه لازم است به این جرایم رسیدگی نمی شود.

 

دو باشنده شهر کابل در این مورد گفت:

 

” دزدی در هر جا است بعد از وقت مردم هر کسی را که در گوشه گیر کنند اموال شان را به سرقت می برندم.”

 

“وقتی که در داخل خانه یا بیرون شهر هستیم و زندگی می کنیم من خوب اطمینان ندارم که تمام حیثیتم، شرفم، عزتم، ناموسم زیر یک چتر بسیار خوبِ امنیت قرار دارد در اردوی ملی اینها مسلکی نیستند تجارب ندارند اینها کسانی هستند که صرف چوکی را قبضه کرده اند و امروز عیش و عشرت می کنند.”

 

از سوی هم کارشناسان افغان می گویند که حکومت افغانستان باید به جوانان زمینه مصروفیت های سالم را ایجاد کند تا از حوادث جنایی و فعالیت های تخریبی در کشور جلوگیری شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار