افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 4 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

صدور فرمان بازداشت والی جدید بلخ توسط عطا محمد نور

عطا محمد نور

فرمان بازداشت والی جدید بلخ به جرم ارتکاب قتل توسط عطا محمد نور صادر شده است و از مدعی العمومی این ولایت خواسته تا انجنیر داوود را تحت پیگرد قرار دهد.

عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی در نشست خبری روز گذشته تاکید کرد تا زمانی که ارگ ریاست جمهوری با هیئت رهبری این حزب تفاهم نکند او من‌حیث والی بلخ به فعالیت ادامه خواهد داد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز حدود یک هفته قبل با اعلام استعفای عطامحمد نور، انجنیر داوود را من‌حیث والی جدید بلخ تعین کرد.

به راپور کوکچه ساکنان وُلسوالی زارع مدعی هستند که انجنیرداوود در گذشته در کشتار تعدادی از مردم این وُلسوالی دخیل بوده است.

نورمحمد از ساکنان این وُلسوالی انجنیر داوود را به قتل پدرش متهم کرده است.

عطامحمدنور نیز بر اساس شکایت تعدادی از ساکنان این وُلسوالی دستور بازداشت انجنیر داوود را صادر کرده و از مدعی العمومی ولایت بلخ خواسته تا والی جدید را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

مدعی العمومی ولایت بلخ اظهار داشت: تعدادی از ساکنان وُلسوالی زارع از انجنیر داوود ولایت بلخ شکایت کرده‌اند اما تا کنون حکمی از عطامحمد نور دریافت نکرده‌ایم.

عبدالهادی هادی رییس مدعی العمومی بلخ نیز گفت: باید درباره شکایت‌ها علیه والی جدید بلخ تحقیق شود زیرا این قضیه به سال‌های گذشته مربوط می‌شود.

از سوی دیگر انجنیر داوود تصریح کرد که حاضر به پاسخگویی در برابر مدعی العمومی و دستگاه قضایی است.

مدعی العمومی ولایت بلخ اعلام کرد که انجنیر داوود متهم به قتل است و تا پایان بررسی‌های نهادهای قضایی مشخص خواهد شد که آیا این اتهام حقیقت دارد یا خیر.

منیره یوسف‌زاده سخنگوی اداره ارگان‌های محل افغانستان گفت: شخص نمی‌تواند قضاوت کند. باید ارگان‌های عدلی و قضایی به این موضوع رسیده‌گی کنند .

 1. Abdulmatin Rasoli :

  ‌عالیست

 2. Abdulhaq Rahimi :

  اجرا میشه لالا

 3. Ahmad Zia :

  یک دوروغ گو اس

 4. Haji Naseer Ahmad Naziri :

  ترس دیده نمی ابد

 5. فریدون الکوزی :

  قرت

 6. Hanzala Zakhilwal :

  بیگیریش که نگیریت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار