افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

بازداشت زن و شوهر تروریست در ولایت ننگرهار

جنرال فضل احمد شیرزاد، قوماندان امنیه ولایت ننگرهار دیروز در جلال آباد به خبرنگاران گفت که خانم، شوهر و دو فرزند آنها مسلح بودند.

آقای شیرزاد گفت: “ماموران امنیتی یک خانم و دو فرزند او را زمانی دستگیر کردند که می خواستند یک ماین را انفجار بدهند، این خانم مسلح بوده است.”

به گفته شیرزاد، این خانم از ناحیه ششم شهر جلال آباد با یک ماین چسپکی و یک میل تفنگچه بازداشت شده است.

او افزود که ماموران امنیتی بلافاصله شوهر این خانم را که در منطقه هده فارم ولسوالی بهسود بازداشت کردند که می خواست یک ماین جاسازی را انفجار بدهد.

هنوز مشخص نیست که این خانواده اعضای کدام گروه تروریستی هستند.

قوماندان امنیه ننگرهار، اسلحه و جنگ افزار که از نزد این خانواده بدست ماموران امنیتی افتاده است را به خبرنگاران در محل نشان داد.

این در حالیست که در ماه قوس امسال، یک زن مواد انفجاری حامل خود را در منطقه دورنته جلال آباد منفجر کرد و به شمول یک مامور امینت ملی، سه کودک را کشت.

این زن همراه با شماری از افراد که به زبان روسی صحبت می کردند بازداشت شد و در هنگام انتقال آنها ریاست امنتیت ملی او واسکت انتحاری خود را منفجر کرد.

حضور افراد افراطی خارجی در ولایت ننگرها اخیرا باعث نگرانی های گسترده در کشور شده است. گفته شده این افراد بیشتر با گروه داعش در ارتباط هستند گروه که در ولسوالی اچین و چند ولسوالی دیگر ننگرهار در حال استقرار و سرباز گیری است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار