افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

بارش سنگین برف در نقاط مختلف افغانستان

 بارش سنگین برف در بسیاری از نقاط افغانستان كه در برخی مناطق ضخامت آن بیش از 60 سانتی متر گزارش شده، مشكلاتی را برای مردم این كشور بوجود آورده است.

بارش برف در كابل كه از شب گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد ساكنان كابل پایتخت افغانستان را روز جمعه خانه نشین كرد.

هر چند در روزهای جمعه، پایتخت نشینان آنچنان از ترافیك سنگین كابل رنج نمی برند اما امروز با ریزش برف حدود 40 سانتیمتری؛ اندك خودروهایی هم كه در این شهر تردد می كردند به سختی قادر به حركت بودند.

گزارشها حاكی است بر اثر ریزش برف سنگین بسیاری از راههای اصلی استانهای افغانستان یا مسدود است و یا خودروها در آنها به سختی قادر به تردد هستند.

‘حمیدالله دادفر’ رئیس اداره مبارزه با حوادث طبیعی استان غور واقع در غرب افغانستان گفت كه بر اثر بارش سنگین برف تقریبا تمام راههای مواصلاتی به مركز این استان مسدود است.

دادفر ضخامت برف در این استان را تا پیش از ظهر امروز 60 سانتیمتر اعلام كرد و گفت اگر ریزش برف متوقف نشود و امكان تردد برای كامیون های حامل مواد غذایی، سوخت و اقلام ضروری میسر نگردد مردم این استان با مشكلات جدی مواجه خواهند شد.

رییس اداره مبارزه با حوادث طبیعی استان غور گفت اقداماتی برای عادی شدن تردد در بین راههای مواصلاتی در حال انجام است كه با توقف ریزش برف این اقدامات سرعت می گیرد.

رئیس اداره حفظ و مراقبت از راههای سالنگ در استان پروان واقع در شرق افغانستان نیز به آژانس خبري پژواك گفت كه بر اثر بارش برف كه از روز گذشته آغاز شده و ضخامت آن در سالنگ جنوبي به بیش از ٦٠ سانتي متر می رسد، مشكلاتی زیادی در منطقه بوجود آمده است.

وي افزود به علت لغزنده بوده جاده ها و حجم زیاد برف حركت خودروها در مسیر سالنگ شمالی به سالنگ جنوبی به سختی انجام می شود و در ساعاتی از روز از تردد خودروها در محورهای سالنگ جلوگیری كردیم.

وی گفت 400 تن در تلاش هستند تا امكان تردد در جاده های منطقه را برای خودروها مسیر كنند.

شاهراه سالنگ استانهای شمال افغانستان را به كابل پایتخت افغانستان متصل می كند.

سال ١٣٨٩ در سالنگ جنوبي، بر اثر سقوط بهمن و كولاك حدود ١٧٠ تن جان باختند و 125 نفر مجروح شدند.

 

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار