افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

باتور دوستم از دیدار محقق با پدرش خبر داد

باتور دوستم پسر جنرال دوستم در صحفه فیسبوک خود از دیدار محقق معاون ریاست اجراییه از اعضای محوری شورای عالی ایتلاف برای نجات افغانستان با پدرش در ترکیه خبر داد.

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که اخیرا بشیراحمد ته‌ینج سخنگوی حزب جنبش اسلامی از حکومت خواسته تا زمینه برای بازگشت دوباره جنرال دوستم به افغانستان فراهم کند.

پسر جنرال دوستم معاون گفت که دیدار محقق با جنرال دوستم به منظور بحث و گفت‌وگو درباره شرایط جاری افغانستان صورت گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد که محقق و جنرال دوستم در رابطه با برنامه‌های جدید شورای عالی ایتلاف برای نجات افغانستان نیز صحبت کرده‌اند.

با وجود تلاش اعضای شورای عالی ایتلاف افغانستان در گذشته، جنرال دوستم نتوانسته تا در گردهمایی‌های این ایتلاف در افغانستان حضور یابد.

برخی از کارشناسان معتقدند که اعضای شورای ایتلاف برای نجات افغانستان بار دیگر تلاش دارد تا زمینه بازگشت دوباره جنرال دوستم را به افغانستان فراهم کند تا این ایتلاف با کامل شدن اعضای محوری خود برنامه‌های جدیدش را اجرایی کند.

بنابراین احتمال می‌رود که دیدار محقق نیز با جنرال دوستم به همین هدف صورت گرفته باشد.

معاون اول رییس‌جمهور افغانستان ماه‌هاست که در ترکیه حضور دارد و دلیل سفرش به این کشور نیز تداوی عنوان شده بود؛ اما برخی منابع از تبعید غیر رسمی وی توسط اشرف غنی خبر داده بودند.

گرچه این راپور، توسط ارگ ریاست جمهوری و سخنگوی جنرال دوستم تکذیب شد اما در چند ماه گذشته دوستم نتوانسته به افغانستان بازگردد و در آخرین تلاش برای بازگشت به کشور از فرود طیاره وی در مزارشریف جلوگیری شد.

با این حال سخنگوی جنرال دوستم و ارگ ریاست جمهوری تاکید می‌کنند که هیچ مانع قانونی برای بازگشت وی به افغانستان وجود ندارد اما اخیرا نماینده گان نیز خواستار شفافیت در این مورد شده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار