افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 22 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

این رهبران را در زباله دان تاریخ بیندازیم

بشردوست اظهار داشت: ما باید این افراد را در زباله دان تاریخ بیندازیم و رهبران سیاسی پاکی را که دست شان به خون مردم آلوده نباشد و هیچ خلافی را مرتکب نشده باشند را روی شانه های خود قرار دهیم تا باعث پیشرفت و سربلندی کشور شوند.

وزارت دفاع در جلسه ی شورای ملی گفته است که سازمان استخبارات پاکستان با پرداخت 30 هزار کلدار در ماه، یک گروه تازه از افراد قبایلی را برای تشدید جنگ در افغانستان تشکیل داده اند. شورای امنیت ملی این طرح آی اس آی پاکستان را برای وحدت اقوام دو سوی خط دیورند و ثبات کشور خطرناک خوانده و به نهادهای امنیتی دستور داده تا مانع طرح آتش افروزانه ی پاکستان شوند. آیا پاکستان با ایجاد موجی از ناامنی در افغانستان سناریوی جدیدی برای کشور ما اندیشیده است؟

داکتر رمضان بشردوست عضو مجلس نمایندگان در برنامه فراخبر گفت: رهبری وزارت دفاع افغانستان، شورای امنیت ملی، کابینه و پارلمان، همگی زبان آی اس آی را بخوبی می فهمند چرا که حداقل 15 سال با آی اس آی کار کرده اند. آی اس آی از 1978 به بعد برای افغانستان سناریو می ساخت، حتی اولین حرکت شاه مسعود و حکمتیار بر علیه داوود خان در 1354 بر اساس سناریوی فرمانده ی سرحدات پاکستان انجام شد. همان افرادی که در گذشته توسط آی اس آی تمویل و تجهیز می شدند اکنون ادعا می کنند که پاکستان علیه کشور سناریو دارد. هم ایران و هم پاکستان، امریکا و انگلیس و همه کشورها برای مردم افغانستان که یتیم و بی صاحب است سناریو دارند.

وی افزود: حکومت پاکستان از نظر مالی در وضعیتی قرار ندارد که به تنهایی و بدون دالرهای امریکایی بتواند گروه هایی را بر ضد افغانستان بوجود آورد. همان طور که یک مقام امریکایی در چند روز گذشته به وجود مراکز طالبان و تروریست ها در پاکستان اعتراف کرد و همچنین از وجود جنگ در افغانستان به مانند گاو شیرده ای برای دادن کمک های میلیاردی به پاکستان نتیجه گیری نمود مشخص است که این پول ها از کجا تامین می شود. پاکستان نیاز به ساختن گروه جدیدی ندارد زیرا به اندازه ی کافی نیرو در داخل افغانستان دارد. از 1354 پاکستان برای افغانستان همواره سناریو داشته است. این سناریو برای خط دیورند نیست بلکه برای تسلط بر تمام افغانستان است.

رمضان بشردوست در مورد علت خاموشی مقامات افغانستان در قبال حملات پاکستان گفت: مقام های حکومتی افغانستان تا دیروز از سوی پاکستان تغذیه و تجهیز می شدند و هزاران پرونده از احزاب کشور و حتی حزب خلق و پرچم در نزد پاکستان موجود است. قلب سیاسی تعدادی از رهبران افغانستان، کابل نیست بلکه اسلام آباد یا تهران و یا واشنگتن و پاریس است.

نقطه ضعف مقام های حکومتی ما این است که می دانند جان و مقام آن ها در دست پاکستان است. آن ها که ایمانی به بهشت و جهنم و وطن ندارند و همواره به جیب و کاخ و لنکروزر چشم دوخته اند صددرصد برای حفظ جان و مقام خود حتی حاضر هستند که افغانستان را بفروشند. رهبران سیاسی کشور می دانند که با دشمنی با ایران و پاکستان، امریکا و انگلیس و حتی روسیه امکان به قدرت رسیدن ندارند.

عضو مجلس نمایندگان تصریح کرد: تا زمانی که یک نسل نو و پاک که از استخبارات پاکستان و منطقه و کشورهای غربی و امریکایی تغذیه نشده باشند و فقط به فکر وطن و ناموس و ملت باشند به عرصه ی سیاسیت وارد نشوند وضعیت این کشور به همین روال می گذرد. همه ی این کشورها یک هدف را دنبال می کنند و همه ی مقام های سیاسی این کشورها و افغانستان در پشت پرده یک سیستم مافیایی را ساختند که وضعیت افغانستان و پاکستان را متشنج سازند.

به باور وی، طالبان پاکستانی دشمن دولت پاکستان نیست بلکه وسیله ی تداوم و تحکیم قدرت مقام های فاسد در پاکستان است. به وسیله ی آن ها به جیب مقامات پاکستان و افغانستان پول سرازیر می شود و به وسیله ی آن ها قانون در این دو کشور عملی نمی گردد. خواست مقام های فاسد دو کشور تطبیق نشدن قانون در کشور است زیرا در صورتی که قانون تطبیق شود اول روی خود اشخاص باید تطبیق گردد و به علت خیانت ها و دزدی هایی که کرده اند باید پاسخگو باشند.

بشردوست اظهار داشت: ما باید این افراد را در زباله دان تاریخ بیندازیم و رهبران سیاسی پاکی را که دست شان به خون مردم آلوده نباشد و هیچ خلافی را مرتکب نشده باشند را روی شانه های خود قرار دهیم تا باعث پیشرفت و سربلندی کشور شوند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار