افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ایجاد قطعات زراعتی در چند ولایت به منظور جلوگیری از کشت کوکنار

کوکنار

 

وزارت مبارزه علیه مواد مخدر به همکاری بخش منابع طبیعی دفتر آغا خان در افغانستان و در هماهنگی با دفتر (UNODC) 11 قطعه نمایشی زراعتی را به منظور جلوگیری از کشت کوکنار و ترویج کشت مشروع و قانونی، در دو ولایت تخار و بدخشان ایجاد نموده است.

 

عبدالخالق محجوب در خطاب به نماینده دفتر آغا خان گفت: هرگونه فعالیت مرتبط به مبارزه با مواد مخدر باید در هماهنگی با وزارت مبارزه علیه مواد مخدر صورت گیرد و دفتر محترم آغاخان نیز برنامه های که به این بخش ارتباط دارند، در هماهنگی با این وزارت به پیش ببرند .

 

رییس معیشت بدیل از نماینده‌گی دفتر آغاخان خواست تا گزارش اجراآت شانرا با وزارت مبارزه علیه مواد مخدر شریک سازند.

 

آقای محجوب اضافه نمود: در پروسه نظارت از برنامه ها در کنار نماینده دفتر آغاخان، باید نماینده وزارت مبارزه علیه مواد مخدر نیز حضور داشته باشد.

 

عبدالکریم خان نماینده دفتر آغا خان هدف از ایجاد این نمایشگاه های زراعتی را همکاری با وزارت مبارزه علیه مواد مخدر در زمینه جلوگیری از کشت کوکنار، ارتقای سطح زندگی دهاقین و ترویج کشت مشروع در دو ولایت تخار و بدخشان ، فراهم آوری زمینه های آموزش های فنی و حرفوی، انکشاف تربیه حیوانات، بدیل معیشت، و ترویج زنبور داری و مرغ‌داری و همچنان ترویج کشت های خار سفید و سنگ چوک (کچالوی شیرین) بیان نمود.

 

قابل یادآوری است که این جلسه به ریاست عبدالخالق محجوب رییس معیشت بدیل وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و اشتراک عبدالکریم خان مسوول بخش منابع طبیعی دفتر آغاخان در افغانستان و نماینده دفتر (UNODC) در مقر وزارت مبارزه با مواد مخدر دایر گردید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار