افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اگر حکومت بخواهد می تواند داعش را نابود کند!

مولوی حبیب الله حسام

مولوی حبیب الله حسام رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان، در پیوند به حملات اخیر و ناجوان مردانه تروریستی که در آن مساجد هدف قرار گرفته شد اظهار نمود که اگر حکومت افغانستان در امر مبارزه با داعش مصمم باشد می تواند این گروه تکفیری را از پای در آورد.

این عالم دینی خاطر نشان ساخت که وحدت بین امت اسلامی یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با تروریستان است.
این عالم برجسته دینی اظهار داشت که درک مردم افغانستان به مسایل پیرامونشان فراتر از آن است که تحت تاثیر این چنین حملات ناجوان مردانه تروریستی قرار گرفته تا خدای نکرده شکافی در بینشان ایجاد گردد.
به گفته مولوی حسام مشخص هست که تروریستان با حملات خود هدف هایی دارند، اما درک مسلمانان نسبت به مسایل از گذشته بهتر است، مردم ما حالا آموخته اند و از گذشته مصمم تر هستند که چگونه باید وحدت خود را حفظ کنند.
این عالم روحانی افزود که درست است که تروریستان برای رسیدن به اهداف خود از مردم بی دفاع قربانی می گیرند؛ اما مردم افغانستان حالا می دانند که در مقابل مشکلات چگونه باید ایستاده‌گی کنند و وحدت خود را حفظ کنند.
حسام همچنین تصریح کرد که علمای دین بارها تأکید کرده اند که این حملات هر اندازه هم که شدت پیدا کند نه تنها که وحدت و برادری امت مسلمان افغانستان را ضعیف نمی کند بلکه بر استحکام آن می افزاید.
مولوی حسام خاطر نشان ساخت که هوشمندی مردم افغانستان نسبت به مسایل اتفاق افتاده بسیار بالا است و به امید خدا مسایل در افغانستان نیز حل خواهد شد و حملات تروریستی بزدلانه هرگز بر وحدت مسلمانان تاثیر منفی نخواهد گذاشت.
از سوی دیگر رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان یادآور شد که لازم است تا مسلمانان افغانستان برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی خصوصا براماکن مقدس و مساجد وحدت خود را حفظ کنند.
به گفته حسام اتحاد و برادری است که می تواند از بروز این حوادث تروریستی خونین جلوگیری کند.
مولوی حسام همچنین خواستار این شد که دولت افغانستان در برابر ملت احساس مسئولیت کند و دوست را از دشمن تفکیک کند.
حسام تصریح کرد که برای حکومت باید معلوم باشد که دوست و دشمنش چه کسانی هستند.
به بیان رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان حکومت در کنار کفایت، درایت و آماده گی های لازم برای مقابله با حملات تروریستی باید دشمن خود را شناسایی کند.
مولوی حسام خاطر نشان ساخت که هر چه مردم آسیب ببینند دولت نیز محبوبیت خود را از دست خواهد داد.
به گفته رییس شورای اخوت اسلامی افغانستان اگر حکومت افغانستان بخواهد و تصمیم بگیرد می تواند دائش و دیگر گروه های تروریستی را از پای در آورد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار