افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

اگر آقای کرزی توانایی ندارد باید از قدرت کناره گیری کند

صبغت الله مجددی، رییس پیشین مجلس سنا از رییس جمهور خواسته است که چگونگی وقوع حمله مرگبار به عزاداران روز عاشورا را پیگیری کند در غیر آن باید از قدرت کناره گیری کند.

آقای مجددی که در محفل یادبود از قربانیان عاشورا در مصلای شهید مزاری در غرب کابل صحبت می کرد گفت: رییس جمهور اگر توانایی ندارد باید از قدرت کناره گیری کند. مردم افغانستان، آرامش، ثبات و صلح در کشور ما را نمی خواهند و این وظیفه دولتمردان ماست که کشور را از این بحران نجات دهند.

به گفته رییس پیشین مجلس سنا، حمله به عزاداران در روز عاشورا در پاکستان سازماندهی شده و این کشور باید در این قبال پاسخگو باشد.

در محفلی که به مناسبت گرامیداشت از قربانیان روز عاشورا در مصلای شهید مزاری در غرب کابل برگزار شده بود، شماری از چهره های سیاسی، بزرگان قومی، اعضای کابینه، اعضای شورای ملی و هزاران تن از باشندگان کابل شرکت کرده بودند. در این محفل، رییس جمهور و معاونان او حضور نداشتند اما پیام هایی از جانب آنان خوانده شد.

در پیامی که از جانب رییس جمهور خوانده شد، حامد کرزی یک بار دیگر تاکید کرد که قضیه حمله به عزداران را پیگیری می کند و گفت که این حمله خارج از افغانستان و در خاک پاکستان سازماندهی شده و این کشور در قبال آن باید پاسخگو باشد.

در همین حال، محمد کریم خلیلی، معاون دوم رییس جمهور با فرستادن پیامی در این محفل با خانواده های قربانیان روز عاشورا غم شریکی کرده است.

در بخشی از پیام آقای خلیلی آمده است که خون های ریخته شده شهدا نه تنها سبب تضعیف وحدت و همدلی مردم نمی شود بلکه این گونه حملات ما را بیش از گذشته با مقاصد شوم آنان آگاه خواهد ساخت.

معاون دوم رییس جمهور از تمامی مردم افغانستان خواست که خونسردیشان را حفظ کنند و با ابراز احساسات آب به آسیاب دشمن نریزند چرا که دشمن، از وحدت و همبستگی مردم افغانستان رنج می برد.

معاون رییس جمهور از جامعه جهانی خواسته است تا دولت افغانستان را در زمینه تحقیق کمک کند و جلو فعالیت تروریستان را نیز بگیرد.

آقای خلیلی، معاون دوم رییس جمهور از تمامی مردم افغانستان خواست که خونسردی شان را حفظ کنند و با ابراز احساسات به گفته او آب به آسیاب دشمن نریزند.

محفل امروز با تدابیر شدید امنیت برگزار شد و حتی یک روز قبل از آن ماموران امنیتی تمامی رفت و آمد در محل را در کنترول داشتند.

قابل ذکر است که برگزار کنندگان این محفل قطعنامه شش ماده ای را صادر کردند.

در بخشی از این قطعنامه از سازمان ملل خواسته شده تا بر پاکستان فشار بیاورد که گروهک ها و شبکه های تروریستی را از بین ببرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار