افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 30 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

اکمال پل گذرقشلاق ولسوالی دشتِ قلعه در ولایت تخار

پل

پل مذکور توسط  شورای انکشافی گذرقشلاق تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

این پل، ۱۰ متر طول و ۴ متر عرض دارد که از طریق  برنامه‌ی ملی انسجام ساحه‌ای وزارت احیا و انکشاف دهات توسط  شورای انکشافی گذرقشلاق تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است.

این پروژه توسط انجنیر صبغت‌الله نظری، ریس احیا و انکشاف دهات ولایت تخار، عبدالقیوم قانع، ولسوال دشت قلعه، انجنیر حبیب‌الله حبیب، مسول برنامه‌ی انسجام ساحه‌ای در زون شمال‌شرق  و متنفذان محل، با قطع نوار افتتاح شد. انجینر صبغت‌الله نظری، ریس احیا و انکشاف دهات گفت که این پروژه ۱ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۵۲۴ افغانی هزینه برداشته است که از سوی بانک انکشافی آسیایی پرداخته شده است.

آقای نظری  می‌گوید این پروژه در جریان ۴ ماه به طور پخته و اساسی تکمیل شده است. در جریان کار این پروژه، برای بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن از باشنده‌گان محل نیز زمینه‌ی کار فراهم  شد.

انجنیر حبیب‌الله حبیب، مسوول برنامه‌ی انسجام ساحه‌ای زون شمال‌شرق می‌گوید که این پروژه ۸ روستا را با هم وصل می‌سازد.

هدف از اعمار این پروژه، دست‌رسی مردم  به مراکز صحی و مارکیت است که باتکمیل‌شدن این پروژه، مشکلات ترانسپورتی بیش از  ۵۰۰ خانواده رفع شده است.

باشنده‌گان محل نیز از تکمیل این پروژه  اظهار خرسندی کرده و اعمار این چنین پروژه‌ها را، رفتن به سوی ترقی و خودکفایی می‌دانند.

عبدالقیوم قانع، ولسوال دشت قلعه می‌گوید: « اعمارتطبیق این گونه پروژه‌ها نقش مهمی در بهبود وضعیت زنده‌گی مردم دارد و زمینه‌ی بهتر زنده‌گی را برای مردم  محل مساعد می‌سازد.»

قانع  می‌گوید در گذشته مردم  غرض انتقال حاصلات زمین  و رفت و آمد به طرف ولسوالی خواجه‌غار، روزانه به مشکلاتی دچار بودند که با اعمار این پل بر روی کانال عمومی دشت قلعه، مشکلات‌شان رفع شده است.

این در حالی است که برنامه‌ی ملی انسجام ساحه‌ای وزارت احیا و انکشاف دهات، در سال روان در نقاط مختلف این ولایت کار ۱۰ پروژه‌ی عام‌المنفعه را آغاز کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار