افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اولین نشست فوق العاده مردمی در تامین امنیت شهر کابل برگزار شد

نشست فوق العاده مردمی

اولین نشست فوق العاده مردمی با حضور وکلای گذر، روسای نواحی شاروالی کابل، آمرین حوزه های پولیس ملی، امنیت ملی و مدیریت ترافیک کابل به منظور هماهنگی و همکاری بیشتر مردم در تامین امنیت شهر کابل تحت ریاست سترپاسوال مراد علی مراد معین ارشد امور امنیتی در مقر وزارت امور داخله برگزار شد.

در این نشست معین ارشد امور امنیتی با اتحاف دعا به روح شهدای اخیر-اعم از شهدای ملکی و نظامی از همکاری همه جانبه مردم اظهار سپاس نموده افزود، که نیروهای امنیتی و دفاعی برای دفاع از نوامیس و حراست از حاکمیت و حفظ و جان باشنده گان در سراسر کشور جانفشانی می کنند، و ایجاب میکند تا همکاری های نزدیک و همانند یک تیم واحد در خدمت مردم قرار گیرند.

معین ارشد خطاب به وکلای گذر گفت که شما نماینده گان واقعی و نزدیک به مردم هستید و در تامین امنیت، کشف و جلوگیری از جرایم با نیروهای امنیتی همکاری جدی نمایید.

سترپاسوال مراد علی مراد در این نشست به تمام قدمه های پولیس ملی شهر کابل اکیدا هدایت داد تا در قبال اعمال و مسؤولیت های وظیفوی شان اگاهانه عمل نموده و ساحه مسؤولیت شان را با همکاری وکلای گذر وروسای نواحی شهر کابل شامل پاسپورت امنیتی نمایند.

معین ارشد امورامنیتی همچنان هدایت داد تا جلسات مردمی در حوزه های پولیس ملی با حضور آمرین حوزه های امنیت ملی، ترافیک کابل، علما و وکلای گذر و روسای نواحی شاروالی کابل هر سه هفته، یکبار برگزار نموده و نشست فوق العاده آمرین حوزه های مشترک امنیت و پولیس ماه یکبار در قوماندانی امنیه و نشست فوق العاده مردمی هر سه ماه-یکبار با حضور مقامات ارشد وزارت امور داخله برگزار گردد.

معین ارشد امور امنیتی خطاب به مسوولان امنیتی شهر کابل بیان داشت که کارکردهای تان قابل قدر است ولی مفید نیست و باید برای باشنده گان کابل آرام و باثبات اقدامات مسوولانه نمایید.

سترپاسوال مراد علی مراد با درخواست از وکلای گذر یکبار دیگر بیان داشت که امنیت تجمعات مردمی، مساجد و تکایا هرچند بستر پوشش امنیتی قرار گرفته ولی دشمن تلاش دارد تا از خلأ های استفاده کرده و به اهداف غیر انسانی و دینی شان برسند. معین ارشد امنیتی همچنان به مسوولان امنیتی هدایت داد تا از گشت و گذار افراد مسلح غیر مسوول و بدون جواز اسلحه در سطح شهر کابل جلوگیری جدی صورت گیرد و به مدیر ترافیک کابل با هماهنگی روسای نواحی هدایت داد تا در زمینه تنظیم ترافیک شهر و پاکی و نظافت آن تدابیر لازم را اتخاذ نمایند تا چهره فعلی شهر از ناحیه ترافیک و کثافات تغییر مطلوب نماید.

در این نشست روسای وکلای گذر نواحی هشت، هفت، ده و هفدهم شهر کابل و معاون شورای علمای افغانستان به نماینده گی از باشندگان کابل بلنوبه صحبت نموده، خواست ها و مشکلات شان را شریک نمودند.

آنها توزیع کارت هویت، ایجاد و تاسیس دفاتر وکلای گذر در حوزه های پولیس، و باز بودن دروازه های آمرین حوزه ها برای حل مشکلات را از جمله خواست های شان دانسته افزودند که تنها در شهر کابل نزدیک به هشت هزار وکیل گذر بوده و هماهنگی و همکاری آنها می تواند به کشف و تامین امنیت شهر کابل کمک بی سزا نماید.

در بخش دیگر این نشست سترپاسوال سالم احساس قوماندان زون 101 آسمایی کابل صحبت نموده-بیان داشت که نیروهای امنیتی در تمام حوزه های پولیس در خدمت مردم قرار داشته و هر آن آماده اقدامات دفاع از مردم را دارند.

سترپاسوال مراد علی مراد معین ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله در ختم این نشست به وکلای گذر اطمینان داد که به خواست هایشان جهت افزایش امنیت کابل توجه خواهند نمود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار