بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 اسد , 1396 لینک کوتاه خبر :

اولین برج تولید برق از نیروی باد در هرات نصب شد

برق بادی

هزینه مجموعی این پروژه نزدیک به ۳.۵ ملیون دالر امریکایی می باشد و قرارداد آن در اپریل سال ۲۰۱۶ عیسوی از سوی وزارت انرژی و آب عقد گردیده است.

این پروژه شامل بخش تولید برق از نور خورشید و تولید برق از باد است که از این میان ۱۷۰۰ کیلووات یا ۱.۷ میگاوات آن از نور خورشید به کمک ۵۳۲۰ بستره سولر تولید می شود و ۳۰۰ کیلووات یا ۰.۳ میگاوات باقی مانده توسط سه برج تولید برق از نیروی باد تولید می شود.

آصف غفوری متخصص رسانه ای وزارت انرژی و آب اظهار داشت: پیش از این نصب بستره های سولر این پروژه در ساحه ۴۰ جریب زمین در شهرک صنعتی ولایت هرات نصب شده و از آن ۴۰۰ کیلووات برق در ساعت تولید و به شبکه برق ولایت هرات وصل شده است.

وی خاطر نشان کرد: در ماه گذشته انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب از روند پیش رفت کار این پروژه دیدار نموده و ۴۰۰ کیلووات برق تولید شده از بخش سولر این پروژه را افتتاح نمود.

وی بیان داشت: این پروژه از کمک های کشور جاپان تمویل می شود و نمونه‌ی خوبی از ایجاد پارک تولید انرژی از منابع پاک می باشد که می تواند در آینده برای گسترش تولید برق از منابع تجدید پذیر از تجربیات این پروژه استفاده موثر صورت گیرد.

هزینه مجموعی این پروژه نزدیک به ۳.۵ ملیون دالر امریکایی می باشد و قرارداد آن در اپریل سال ۲۰۱۶ عیسوی از سوی وزارت انرژی و آب عقد گردیده است و در ماه روان عیسوی به پایه اکمال می رسد.

این پروژه شامل سه برج بادی می باشد که هرکدام ۱۰۰ کیلووات برق تولید می کند، این نخستین نیروگاه از این دست در منطقه می باشد.

لطفا نشر دهید ...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on RedditShare on TumblrEmail this to someone

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
آخرین اخبار