افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

اوزبیکستان به افغانستان برق صادر می‌کند

صادرات برق

اوزبیکستان اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک به افغانستان برق صادر می‌کند.

رییس شرکت برق اوزبیکستان اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک این کشور احداث خطوط انتقال برق در خاک افغانستان را آغاز و صادرات برق را به افغانستان آغاز می‌کند.

به نقل از اُیل پرایس ، مقامات ارشد شرکت برق دولتی اوزبیکستان اعلام کردند این کشور کار ساخت لین های برق برای صادر کردن آن به افغانستان را آغاز کرده و این امر تاشکند را قادر می‌کند تا صادرات برق خود را 70 فیصد افزایش دهد.

رییس اجراییه شرکت ازبک انرژو در یک کنفرانس خبری گفت احداث خطوط برقی 260 کیلومتری این پروژه در افغانستان از ماه جون آغاز خواهد شد.

بانک توسعه‌ای آسیا نیز 70 ملیون از مجموع 150 ملیون دالر هزینه احداث این پروژه را خواهد پرداخت و 32 ملیون دالر دیگر نیز توسط اوزبیکستان تامین خواهد شد.

این مقام اوزبیکستانی افزود این خط انتقال برق اوزبیکستان را قادر می‌کند روزانه تا 24 ملیون کیلووات برق به افغانستان صادر کند.وی در ادامه از احتمال گسترش این پروژه از خاک افغانستان به بازار انرژی پاکستان نیز خبر داد.

گفتنی است که توافقات این پروژه در سفر رییس جمهور اشرف غنی به اوزبیکستان و دیدار با شوکت میرزایف همتای اوزبیکستانی‌اش در دیسِمبر سال گذشته صورت گرفت.

  1. انجین خرادی :

    وقتی کی امینت باشد .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار