افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

اهدای 16 مدال به شخصیت های برجسته ی دینی، توسط دکتور عبدالله

عبدالله

 

دکتور عبدالله در یک برنامه ویژه برای 16 تن ازملا امامان، علمای کرام و شخصیت های برجسته ی دینی مدال های غازی میر مسجدی خان، غازی میر بچه و غازی ملا مشک علم اهداء کرد.

 

رئیس اجرائیه کشور در جریان این برنامه گفت: علمای دینی در طول تاریخ افغانستان برای دفاع از تمامیت ارضی و حفظ ارزش های اسلامی در کشور نقش سازنده و تاریخی را ایفا نموده اند که قابل قدر است. اکنون نیز علمای کرام به عنوان قشر آگاه و روشنفکر جامعه برای بیداری و آگاهی درست مردم از آموزه های دینی نقش تاثیرگذار و مهم دارند.

 

رئیس اجرائیه کشور همچنان در ادامه افزود: در حال حاضر علمای کرام در کنار مسوولان دولتی و نیروهای امنیتی کشور برای حل مشکلات فعلی افغانستان به خصوص مبارزه با تروریزم و افراطیت مسوولیت سنگین ایمانی و وجدانی دارند، چراکه سخنان آنان بالای مردم به عنوان عالم و مبلغ دینی تاثیرگذار و ارزشمند اند، چراکه درک درست و ارایه تفسیر صحیح از دین برای جامعه ما بسیار با اهمیت پنداشته می شود.

 

در این برنامه برای محترم استاد فیض محمد عثمانی، دکتور محمد ایاز نیازی، محترم دکتور عبدالله نور العباد، محترم دکتور داعی الحق عابد، محترم دکتور عبدالباری حمیدی، محترم قاری میر عبدالحمید ذکا، محترم مولوی عبدالظاهر حقانی، محترم مولوی فضل کریم سراجی، محترم عبدالبصیر حقانی، محترم مولوی عنایت الله بلیغ، محترم مولوی سلطان احمد بیگ، محترم مولوی احسان الحق، محترم حجت الاسلام محمد حسین محقق زاده، محترم عبدالقدیر عالمی، محترم مولوی عزیز الله مفلح و محترم مولوی عطاء الله فیضانی مدال دریافت کرده اند.

 

شانزده تن از علمای کرام قبلآ از سوی وزارت حج و اوقاف به ریاست جمهوری برای اخذ مدال پیشنهاد شده بود که بعد از منظوری ریاست جمهوری، در برنامه دیروز مدال های مورد نظر توسط رئیس اجرائیه کشور برای آنان اهداء شد.

 

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور در اخیر تاکید کرد: حکومت برای حل مشکلات علمای کرام علی الخصوص در زمینه ی تحصیلات عالی تلاش می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار