افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 18 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

اهداي نشان اعلي دولتي افغانستان به رئيس جمهور آلمان

كابل مي خواهد نشان عالي دولتي را به آقاي كريستين وولف رئيس جمهور آلمان بخاطر ميزباني و برگزاري موفقانه كنفرانس بن و حمايت سياسي آن كشور از افغانستان اهدا نمايد.

حامد كرزي رئيس جمهوري اسلامي افغانستان در ديداري با آقاي روديگر كونيگ، سفير آلمان در كابل از دولت برلين به خاطر  برگزاري موفقانه كنفرانس بين المللي بن دوم تشكر و قدرداني كرد.

رئيس جمهور كرزي خاطر نشان كرد: كابل مي خواهد نشان عالي دولتي را به آقاي كريستين وولف رئيس جمهور آلمان بخاطر ميزباني و برگزاري موفقانه اين كنفرانس و حمايت سياسي آن كشور از افغانستان اهدا نمايد.

به نقل از دفتر مطبوعاتي رياست جمهوري، حامد كرزي در اين ديدار كه ديشب در ارگ رياست جمهوري برگزار شد، از طريق آقاي كونيگ، از رئيس جمهور آلمان دعوت كرد تا به افغانستان سفر رسمي نمايد.

رئيس جمهور همچنان از كنفرانس بين المللي بن و لويه جرگه عنعنوي به عنوان دو اقدام اعتماد بخش براي مردم افغانستان نام برد و ابراز داشت: برگزاري لويه جرگه عنعنوي نشان داد كه مردم  افغانستان مي توانند درباره مسايل ملي در اتحاد و يكپارچگي تصميم بگيرند و همچنان كنفرانس بين المللي بن اين اطمينان را حاصل كرد كه جامعه جهاني تعهدات و همكاري هاي دراز مدت خود را براي افغانستان ادامه مي دهد.

 سفير آلمان در كابل نيز با بيان اينكه توقعاتي را كه ما از كنفرانس بن داشتيم به آن نايل آمديم از ضمن قدرداني از حامد كرزي گفت كه” پيام دعوت شما را به رئيس جمهور آلمان مي رسانم”

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار