افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

اهداف عربستان و اسراییل در سرزمین موعود!

امروز منطقه و دنیای اسلام شاهد مسایل تاسف‌آور و حقیقتاً گریه‌آوری همچون موضوع فلسطین، قضایای شمال آفریقا و جنگ در افغانستان، عراق، سوریه و یمن است که دشمنان به دنبال ایجاد بی ثباتی و ناامنی دایمی در این منطقه هستند.

 

شکی در این نیست که حضور گروه‌های متعدد تکفیری- تروریستی در کشورهای مذکور و تحت عناوین مختلف، در واقع به نفع رژیم صهیونیستی و به نفع کسانی است که به دنبال بی ثباتی منطقه برای تحمیل اهداف خود هستند در این میان جنگ تحمیلی و متجاوزانه ی آل سعود به یمن نیز گواه همکاری این نظام فاسد به سران استکبار است.

 

آل سعود به بهانه درخواست رییس‌جمهور مستعفی و فراری یمن که به کشور خود در حساس‌ترین شرایط، خیانت کرد، به یمن حمله کردند و در یک روز 150 بار یک شهر یمن را مورد بمباران هوایی قرار دادند و صدها زن و کودک و افراد غیرنظامی را به خاک و خون کشیدند. توحشی که اعراب دوران جاهلیت هم حاضر به انجام آن نبودند.

 

هرچند حمله عربستان به یمن علاوه بر اهداف علنی، اهداف پنهانی نیز دارد که غربی‌ها از جمله فرانسه و نیز اسراییل در تلاش برای تحقق آن هستند تا علاوه بر کسب سودهای سرشار از فروش سلاح، ادعاهای ساختگی خود را جامه عمل بپوشانند.

 

اسراییل با طرح ادعاهای ساختگی تلاش دارد این بار یمن را سرزمین موعود اعلام کند و یمن را به فلسطین جدیدی تبدیل کند. هرچند ملک سلمان و پسرش محمد، حمله به یمن را ابزاری برای تقویت قدرت و خلاص شدن از رقیبان خود در خاندان حاکم می‌دانند.

 

ناگفته روشن است که سوق یافتن کشورهای ثروتمند منطقه خلیج فارس به‌سمت جنگ و در نتیجه خرید سلاح به‌نفع سازندگان صنایع نظامی آمریکا و متحدانش می بشد، از همین رو کارخانه‌های تسلیحاتی غرب صندوقچه سلاح‌های خود را گشوده‌اند تا عربستان روزانه یک میلیارد دالر برای حمله به یمن هزینه کند.

 

هزینه‌هایی که متحدان آل سعود پرداخت می‌کنند ولی پول‌هایی که برای کمک تسلیحاتی به گروه‌های تکفیری و تروریستی هزینه می‌شود، همه نصیب صندوق صنایعی می‌شود که صاحبان آن از نفوذ کافی برای راه انداختن جنگ‌هایی مانند جنگ یمن برخوردار هستند و از این کار دنبال یک هدف هستند: فروش سلاح. مانند

 

اما سرمایه گذاری مالی غرب در جنگ علیه یمن به سود ناشی از فروش تسلیحات ختم نمی‌شود، زیرا به نظر می‌رسد در پی استفاده از هزاران تن مواد منفجره که بر سر یمنی‌ها آوار شد، انبار بمب و تسلیحات عربستان و متحدانش خالی شده است و چه این جنگ ادامه یابد یا به پایان برسد، به هر حال ریاض و متحدانش ناچار باید این انبارها را بار دیگر پر کنند، به‌عبارت دیگر باید میلیاردها دار به جیب سازندگان سلاح بریزند.

 

بی‌تردید همکاری سعودی ــ اسراییلی در خدمت اهداف دیگری نیز قرار دارد که با طرح‌های زیاده طلبانه اسراییل در قبال یمن در ارتباط است. متفکران اسراییلی با تجاوزهای جنایتکارانه ی آل سعود تلاش می کنند تا حجاز و یمن را مهد حضور تاریخی یهود و دین یهودیت معرفی کنند. بر این اساس یمن و باقی مناطق جزیرة العرب به سرزمین موعود دیگری تبدیل می‌شوند که اسراییلی‌ها مدعی هستند در آنجا حقوق تاریخی دارند.

 

و در یک کلام چیزی نمی توان گفت جز اینکه: الا لعنة الله على القوم الظالمین

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار