- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

انگلیس، تروریست و تکفیری تولید و توزیع می کند

بیچاره جوانانی افغانستانی که با هزار و یک امید به آینده، کشور جنگ زده ی خود را به سمت اروپا ترک کردند و اکنون گرفتار دام هایی شده اند که دولت انگلیس برای پیوستن این جوانان به گروه داعش پهن کرده است. این جوانان ناخواسته تحت تاثیر تبلیغاتی می شوند که آنها را افراطی و تکفیری می کند.

  خبار برخی رسانه های وابسته به غرب نشان می دهد که شماری از جونان افغانستانی مقیم انگلیس که تابعیت این کشور را داشته اند، بنا به دلایلی به سوریه رفته و به گروهک تروریستی بعثی داعش پیوسته اند و اکنون جزو افراطگرایان تکفیری ای محسوب می شوند که علیه دولتهای اسلامی سوریه و عراق می جنگند.

اینکه این مهاجرین افغانستانی مقیم انگلیس چگونه سر از گروه داعش آوردند، یک سوال است و اینکه چگونه دولت انگلیس اجازه داده افرادی را که در این کشور اقامت داشته اند برای شرکت در جنگ به سوریه و عراق بروند یک مطلب دیگر. ولی هرچه هست اینکه سازمان اطلاعات انگلیس در این جریان سهیم است.

شواهدی که بر اساس مصاحبه با خانواده های این افراد که در انگلیس اقامت دارند بدست آمده نشان می دهد که سازماندهی این افراد در انگیلس به طرز مشکوکی شکل می گیرد، بدون آن که دولت انگلیس در آن اخلالی ایجاد کند! یعنی انگلیسی ها با اطلاع از این وضعیت، باز هم هیچ تلاشی برای متوقف کردن اعزام مهاجرین افغانستانی از انگلیس به سمت گروه تروریستی داعش انجام نمی دهند.

آنچه که حایز اهمیت است اینکه تا اکنون دولت انگلیس در خصوص جلوگیری از سربازگیری گروه های تندرو به ویژه داعش در این کشور، هیچ اقدام موثری انجام نداده است گویا این موضوع بین داعش و انگلیس حل شده است و احتیاجی به مداخله دولت در این رابطه وجود ندارد!

اقدام انگلیس در تولید و توزیع تروریست فقط مربوط به مهاجرین افغانستانی مقیم این کشور نمی شود، بلکه گزارشات متعدد از جمله فیلم مستندی که در فضای مجازی اینترنت نیز وجود دارد نشان می دهد که صدها انگلیسی الاصل نیز در سوریه همراه با گروه داعش علیه دولت سوریه و عراق می جنگند.

در ویدیوی منتشر شده از سوی داعش، شش جوان انگلیسی در حالی که پرچم سیاه داعش در پشت سرشان قرار دارد در برابر دوربین نشسته اند و از نیات و آمال خود سخن می گویند. یکی از آنها که شناسایی شده، ابو دجانه الهندی، تبعه انگلیس است که در این ویدیو می گوید: برای برادرانی که کنار ایستاده اند، پیامی دارد…..

این موضوع به حدی جدی است که سازمان جاسوسی انگلیس (ام آی5) ماموریت یافته است درباره آن دسته از نیروهای داعش که انگلیسی هستند، تحقیق کند. این موضوع پس از آن که ویدیویی از سوی داعش برای جذب نیرو از کشورهای غربی در اینترنت منتشر شد، شدت گرفته است.

هرچند که انگلیسی تلاش می کنند تا خود را از این اتهام واضح و آشکار، مبرا نشان دهند به همین جهت وزارت داخله انگلیس، پولیس ضدتروریزم این کشور را درصدد اخذ مجوزهای لازم برای حذف «ویدیوی داعش» از فضای اینترنت موظف کرده است.

فرانک گاردنر، گزارشگر مسایل امنیتی بی. بی. سی می گوید: احتمال می رود حدود 500 ـ 400 انگلیسی در میان داعش باشند که اکنون ام آی5 تجسس در مورد این افراد را یکی از اولویت های اصلی خود قرار داده است.

به هر حال از این گرگ پیر استعمار هرکاری بر می آید. بیچاره جوانانی افغانستانی که با هزار و یک امید به آینده، کشور جنگ زده ی خود را به سمت اروپا ترک کردند و اکنون گرفتار دام هایی شده اند که دولت انگلیس برای پیوستن این جوانان به گروه داعش پهن کرده است. این جوانان ناخواسته تحت تاثیر تبلیغاتی می شوند که آنها را افراطی و تکفیری می کند.

برای استعمارگرانی همچون انگلیس و آمریکا و اسراییل هم هیچ مهم نیست که این جوانانی از کجا هستند و با چه نیتی به جنگ مردم سوریه و عراق می روند. این کشورها می خواهند به اهداف شوم خود برسند و در این راه از هیچ خیانت و جنایتی دریغ نمی کنند.