افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

انهدام چندین پایه آنتن مخابراتی توسط طالبان در غزنی

آنتن مخابراتی

به گفته سخنگوی قوماندانی امنیه غزنی طالبان در سه روز اخیر چندین پایه آنتن مخابراتی شبکه‌های افغان بیسیم، ام تی ان و روشن را در این ولایت منهدم کردند.

فهیم امرخیل، سخنگوی قوماندانی امنیه غزنی با تأیید این خبر گفت اخیرأ عملیات‌های هوایی نیروهای امنیتی افغان، در غزنی تشدید یافته که سبب افزایش تلفات آنان (طالبان) شده است و طالبان با تخریب آنتن‌های مخابراتی ارتباط تیلفونی مردم را می‌خواهند، قطع نمایند.

هرچند قوماندانی امنیه غزنی گفته است که عملیات‌های هوایی نیروهای امنیتی افغان هیچ ارتباطی به این آنتن‌های مخابراتی ندارد.

اما گمان می‌رود که طالبان با انهدام آنتن‌های مخابراتی، می‌خواهند راه ارتباط آن شمار افرادی را که با نیروهای امنیتی همکاری می‌کنند، قطع کنند.

مقامات گفته اند که سه آنتن شبکه‌های روشن، ام تی ان و افغان بیسیم را در ساحات آرزو، بابا یار و قلعتی مرکز شهر غزنی توسط طالبان منهدم شده است.

با انهدام این سه آنتن مخابراتی، اکنون ارتباط تیلیفونی باشنده گان چندین ساحه حومۀ شهر غزنی قطع شده است.

باشندگان غزنی با اظهار نگرانی گفته اند که در صورت تداوم این امر وبی توجهی حکومت، فعالیت‌های نسبی مخابراتی و انترنت این شبکه‌ها قطع خواهد شد.

جمیل وقار، فعال مدنی در ولایت غزنی گفت چندی پیش طالبان به شرکت‌های مخابراتی هشدار داده بودند که بعد از این به دولت مالیه ندهند؛ بلکه به آنان مالیه پرداخت نمایند و یک مدت این مشکل حل شده بود؛ اما این بار این آنتن‌ها به آتش کشیده که مشکلات زیادی به وجود آمده است.

آقای وقار، افزود که در برخی ساحات پولیس از مراکز این آنتن‌ها به صورت پوسته استفاده می‌کنند و این امر سبب می‌شود که طالبان اقدام به تخریب این آنتن‌های مخابراتی نمایند.

گرچند طالبان تا کنون در این باره اظهار نظرنکرده است؛ اما مقامات امنیتی طالبان را عامل این رویداد خوانده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار