افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

انهدام باند بزرگ جعل اسناد دولتی در ولایت هرات

باندی که با کارت‌های جعلی بنام خانواده کشته‌ شدگان جنگ در افغانستان از اداره کار وامور اجتماعی هرات اخاذی می‌کرد، شناسایی شدند.

عبدالقیوم افغان رییس اداره کار و امور اجتماعی هرات با اشاره به مبارزه با فساد اداری در این اداره گفت: یک باند بزرگ که با استفاده از کارت‌های جعلی خانواده های کشته‌شدگان جنگ در افغانستان و از این اداره پول دریافت می‌کرد، خبرداد.

رییس اداره کار و امور اجتماعی هرات گفت: اعضای این باند چندین مهر مهم دولتی از جمله مهر دفتر والی هرات را جعل کرده و از این طریق قصد داشته اند تا 120 ملیون افغانی را بنام خانواده کشته‌ شدگان جنگ در افغانستان دریافت کنند.

وی افزود: در آینده ای نزدیک قرار است تا با همکاری اداره محلی هرات و با کمک نیروهای امنیتی در هرات گروه‌های دیگر و از جمله افرادی که دست اندر کار با این باند بوده اند نیز به وضاحت شناسایی و در یک کنفرانس خبری اسامی آنها نیز به اشتراک گذاشته خواهد شد.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت: شماری از کارمندان در این اداره حضور داشتند که دست به فساد در این اداره زده بودند که پس از بررسی بازداشت شدند و طبق قانون به ارگان‌های حقوقی وقضایی سپرده شدند.

سید اشرف سادات فعال مدنی در هرات براین عقیده است که در بیشتر نهاد های دولت فساد شبکه ای به قرارداده فراوان وجود دارد و دست داشتن کارمندان ارشد نهاد های حکومتی در فساد ، سبب گسترش فساد اداری شده است.

مسوولان اداره کار و امور اجتماعی هرات از سیستم های غیرستندرد دولتی برای طی مراحل اسناد خانواده کشته‌ شدگان جنگ در افغانستان نام برد و یکی از دلایل عمده سو استفاده افراد سود جو از پول آنها دانست و از تلاش برای راه اندازی سیستم های پیشرفته و کمپیوتری برای ثبت خانواده کشته‌ شدگان جنگ در افغانستان خبر داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار