افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

انفجار در کابل/ شیرولی وردک پیش‌از رسیدن به شفاخانه جان داد

kabul

 

در نتیجۀ انفجار یک ماین کنترول از راه دور، در نزدیک خانۀ شیرولی وردک، در چهارراهی قمبر شهر کابل، این نمایندۀ مجلس، پیش‌از رسیدن به شفاخانه جان داد.

 

منابع امنیتی می‌گویند که در این انفجار ۲ غیر نظامی دیگر نیز کشته شدند و ۱۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

 

مقام‌های پولیس کابل در محل رویداد می‌گویند که این ماین از قبل شناسایی شده بود و نیروهای امنیتی برای خنثی‌سازی آن در محل رویداد حضور داشتند.

 

شیرولی وردک، متولد سیدآباد وردک و برادر فاروق وردک، وزیر پیشین معارف کشور بود.

 

شاهدان رویداد می‌گویند پس‌از آن که به سراغ زخمیان آمدند، وضع شیرولی وردک و چند تن دیگر وخیم بود و آنان زخمیان رویداد را به شفاخانه فرستادند؛ اما منابع می‌گویند که پیش از رسیدن زخمیان به شفاخانه این عضو مجلس نماینده‌گان همراه با دو زخمی دیگر جان باختند.

 

محمدظاهر، گواه رویداد می‌گوید: «همین‌جا از موترش پایین شد و با مهمانی احوال‌پرسی می‌کرد که صدای انفجار بلند شد. ما دویدیم و وکیل‌صاحب را، که روی سرک افتاده بود در موتر بالا کردیم.»

 

سید حبیب، گواه رویداد می‌گوید: «داخل دکان رفتم؛ وقتی پس برآمدم یک انفجا شد. دیدم که دو- سه نفر زخمی داخل رینجر بود و خلاص.»

 

پساز این حادثه، نیروهای امنیتی در محل رویداد افزایش یافتند و راه را به روی رفت‌وآمد بستند. نشانه‌های برخورد تکه‌های این ماین در بخش‌هایی از خانه شیرولی وردک دیده می‌شوند.

 

مسؤولان پولیس می‌گویند که تحقیقات‌شان در این‌باره جریان دارند و آنان از جابه‌جایی ماین در این محل اطلاع داشتند.

 

فریدون عبیدی، رییس بررسی جرم‌های جنایی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید: «دشمنان وطن یک ماین قابل کنترول از راه دور را قبلاً داخل صندوق برقی که متصل با دروازۀ محترم شیرولی وردک جابه‌جای کرده بودند. پولیس و امنیت ملی برای خنثاسازی آن در ساحه حضور داشتند. متأسفانه خودش نیز این‌جا حضور داشت و چون ماین قابل کنترول از راه دور بود و پس از انسداد جاده از سوی پولیس انفجار کرد.»

 

شیرولی وردک، فرزند خواجه میرخان، در سال ۱۳۴۹ هجری خورشیدی در ولسوالی سیدآباد ولایت وردک چشم به جهان گشود و مدرک لیسانس‌اش را در رشتۀ زراعت از دانشگاه فیصل‌آباد پاکستان و مدرک ماستری‌اش را در رشتۀ ادارۀ عمومی پوهنتون پرستین فیصل‌آباد این کشور به دست آورده بود.

 

او با نامزدشدن در انتخابات مجلس نماینده‌گان توانست از حوزۀ انتخاباتی کابل، نمایندۀ دور شانزدهم مجلس نماینده‌گان شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار