افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 2 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

انفجار یک موتر بم در کابل

انفجار موتر بم کابل

صدای یک انفجار در ساعت 9 صبح امروز شنیده شد.هدف این انفجار کاروان نیروهای خارجی بود.

حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز جمعه، یک موتربم در ساحه قابل بای، نزدیک گمرک کابل از مربوطات حوزه نهم امنیتی کابل رخ داد که منجر به کشته یک طفل شش ساله و مجروح شدن ۱۴ تن دیگر گردید.

بصیر مجاهد، سخنگوی قوماندانی امنیه کابل گفت که این حمله توسط یک موتر نوع سوزوکی انجام شده و هدف آن کاروان نیروهای خارجی بود.

آقای مجاهد افزود کاروان نیروهای خارجی هدف این انتحاری بود، نظر به راپوراتی که به ما رسیده به نیروهای خارجی آسیب نرسیده، با تأسف یک نفر از جمله هموطنان ملکی ما در این حادثه شهید شده و تعداد چهارنفر هم مجروح است در این حادثه .

اما داکتر وحید مجروح، رییس روابط خارجه و سخنگوی وزارت صحت عامۀ افغانستان گفت که در این انفجار یک طفل دختر که شش سال عمر دارد کشته و ۱۴ فرد ملکی زخمی شده اند.

سخنگوی قوماندانی امنیه کابل گفت که فرد انتحاری با موتر همراه خویش که مملو از مواد انفجاری بود در کنار سَرَک، توقف کرده بود و زمانی که کاروان نیروهای خارجی از ساحه می‌گذشت، خودش را منفجر ساخت.

آقای مجاهد گفت، دکان‌های که در نزدیک انفجار قرار داشته، نسبتأ تخریب شده است؛ اما به گفته سخنگوی قوماندانی امنیه، به دلیل اینکه امروز رخصتی است و ازدحام کمتر بوده، تلفات افراد ملکی نیز کم بوده است.

در منطقه قابل بای، یک مرکز نیروهای خارجی نیز وجود دارد.

تا اکنون مسؤولیت این رویداد را جمعی به عهده نگرفته است.

این انفجار در حالی رخ داد که در دو روز گذشته سَرَک‌های منتهی به مرکز شهر کابل، به روی ترافیک مسدود بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار