افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

انفجار مرگبار در ولایت غزنی

بر اثر برخورد یک موتر مسافر بری 302 با ماین کنار جاده در ولایت غزنی 17 غیر نظامی به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شدند.
این رویداد، صبح امروز در منطقه موسوم به شهباز به وقوع پیوسته است؛ منطقه شهباز از مربوطات شهر غزنی است که در مسیر شاهراه غزنی- قندهار موقعیت دارد.
به گفته مسافرانی که از این حادثه جان سالم بدر برده اند؛ این موتر از کابل به طرف قندهار در حرکت بوده است.
پیش از این نیز چندین رویداد مشابه در ولایت غزنی اتفاق افتاده است که به گفته مسوولان امنیتی، در دو ماه اخیر پنج رویداد مشابه در این ولایت رخ داده است که بر اثر آن، بیش از پنجاه کشته و زخمی برجای مانده است.

از سویی، باز محمد همت رئیس شفاخانه ملکی غزنی در یک نشست خبری گفت که بر اثر رویداد صبح امروز، 12 زخمی و 5 کشته  که یک خانم و دو کودک در بین شان شامل هستند به این شفاخانه انتقال داده شده است.
باز محمد همت، وضعیت زخمی های این رویداد را نگران کننده ندانسته گفت که هم اکنون، این زخمی ها در شفاخانه ملکی غزنی تحت مراقبت صحی قرار دارند.
غزنی از جمله ولایت های مهم است که در برخی از ولسوالی های آن از جمله اندر، مقر، ناوه و گیلان شورشیان حضور گسترده ای دارند.
این ولایت، به دلیل قرار گرفتن در مسیر شاهراه کابل- قندهار از اهمیت استراتژیکی خاصی برخور دار است.
از سویی، عزیزالرحمان که با فرزند خردسال خود در این حادثه زخمی شده است به بخدی گفت که کاروان نظامی خارجی ها، سرک پخته را مسدود کرده بودند و موتر آنان از مسیر خاکی در حال حرکت بود که با ماین برخورد کرد.
او از درایور این موتر شکایت کرده گفت:” با اینکه نظامیان خارجی به مسافران علامت می دادند که از جاده خاکی حرک نکنند اما موترحامل آنان با سرعت وارد جاده خاکی شد که این رویداد اتفاق افتاد.”
تا کنون فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته اند، اما مسوولان امنیتی همواره طالبان را مسول این رویداد ها معرفی می کنند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار