افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

انفجار دریک مرکز تربیوی پولیس در هرات

مقام های امنیتی در هرات از وقوع یک انفجار، در ولسوالی ادرسکن این ولایت خبر دادند.

فضل احمد خلیلی، قوماندان مرکز تربیوی پولیس در ادرسکن هرات گفت که در نتیجه حمله صبح امروز، 2 سرباز نگهبان این مرکز کشته و شش تن دیگر، زخمی شده ند.
به گفته او، شواهد رویداد نشان می دهد که نوع حمله انتحاری بوده اما، محی الدین نوری سخنگوی والی هرات گفت که حمله این حمله انتحاری نبوده بلکه مواد انفجاری جاسازی شده در موتر سایکل از راه دور، کنترول می شده است.
قوماندان مرکز تربیوی پولیس در ادرسکن می گوید که یک شرکت امنیتی امریکایی، موسوم به (ای او دی تی) در داخل این مرکز موقعیت دارد که مسئولیت تامین امنیت و آموزش سربازان پولیس ملی را بر عهده دارد.
او گفت که هدف حمله انتحاری نیز موترهای گشت زنی امریکایی ها بوده که به طور معمول، هرروز برای بررسی وضعیت امنیتی، به مناطق مختلف ولسوالی می روند.
خلیلی تاکید کرد که قراراست به تاریخ هشت میزان سال جاری، مسئولیت تمامی فعالیت های این مرکز از نیروهای امریکایی به افغان ها سپرده شود و حمله امروز، نیز برای برهم زدن این روند نیز صورت گرفته است.
مرکز تربیوی پولس در ولسوالی ادرسکن هرات، پنج سال پیش ایجاد شده و تاکنون هزاران سرباز پولیس ملی از آن فارغ و به ولایت های غربی کشور، فرستاده شده اند.
هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.
حملات انتحاری و انفجارهای مرگبار در این اواخر شدت گرفته و در بسیاری از ولایت های کشور، حملات مرگباری به وقوع پیوسته است.
روز گذشته در یک حمله انتحاری در کابل نزدیک به 15 نفر کشته و زخمی شدند.
حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفت و سخنگوی این حزب گفت که این حمله در اعتراض به ساخت یک فیلم  توهین آمیز به پیامبر اسلام، از سوی یک فیلم ساز امریکایی، صورت گرفته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار