افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

انعقاد قرارداد ۷۹ پروژه‌ی انکشافی به هزینه‌ی بیش از ۳۰۵ ملیون افغانی

قرارداد

قرارداد ۷۹ پروژه‌ی انکشافی به هزینه‌ی بیش از ۳۰۵ ملیون افغانی امضا شد.

مجیب‌الرحمن کریمی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت احیا و انکشاف دهات، قراردادهای تطبیق ۷۹ پروژه‌ی توسعه‌ای در قریه‌های ۲۲ ولایت کشور به ارزش بیش از ۳۰۵ ملیون افغانی را با شوراهای انکشافی محلی، امضا کرد.

سرپرست و نامزدوزیر وزارت احیا و انکشاف دهات در این کنفرانس خبری گفت: از طریق برنامه‌ی ملی انسجام ساحه‌ای وزارت احیا و انکشاف دهات، امروز ۷۹ پروژه‌ی انکشافی را به قرارداد می‌سپاریم که هزینه‌ی جمعی این پروژه‌ها ۳۰۵ ملیون و ۸۳۸ هزار و ۵۹۵ افغانی است، این پروژه‌ها ۱۵۹ هزار و ۶۱۷ روز کاری ایجاد می‌کنند که در کاهش بی‌کاری و فقر در قریه‌ها، اثرهای مثبت خواهند داشت.

۹۰ فیصد بودیجه‌ی این پروژه‌ها را از سوی دولت و بانک انکشافی آسیایی پرداخته می‌شود و ۱۰ فیصد آن را قریه نشینان سهم می‌گیرند.

با تکمیل کار، از این پروژه‌ها جمعاً ۹۴۵ هزار و ۹۷۹ باشندگان قریه‌ها بهره می‌برند.

سرپرست و نامزدوزیر وزارت احیا و انکشاف دهات هم‌چنان گفت: این پروژه‌ها در ولایت‌های بامیان (۴پروژه به ارزش۷ملیون افغانی)، بدخشان(۲پروژه به ارزش ۸ملیون افغانی)، بغلان(۵پروژه به ارزش ۱۴ملیون افغانی)، بلخ(۳پروژه به ارزش ۵ملیون افغانی)، پکتیا(۱پروژه به ارزش ۱ملیون افغانی)، پکتیکا (۳پروژه به ارزش ۵ملیون افغانی)، پنجشیر(۱پروژه به ارزش ۷ملیون افغانی)، پروان(۳پروژه به ارزش ۹ملیون افغانی)، تخار(۱۹پروژه به ارزش ۷۸ملیون افغانی)، جوزجان(۲پروژه به ارزش ۲ملیون افغانی)، خوست(۷پروژه به ارزش ۳۲ملیون افغانی)، غزنی(۳پروژه به ارزش ۱۷ملیون افغانی)، سرپل(۱پروژه به ارزش ۲ملیون افغانی)، سمنگان(۱پروژه به ارزش ۲ملیون افغانی)، غور (۳پروژه به ارزش ۲۹ملیون افغانی)، کندهار(۳پروژه به ارزش ۱۹ملیون افغانی)، کابل(۲پروژه به ارزش ۶ملیون افغانی)، کاپیسا(۳پروژه به ارزش ۱۱ملیون افغانی)، کنر(۴پروژه به ارزش ۱۶ملیون افغانی)، لوگر (۲پروژه به ارزش ۱۳ملیون افغانی)، میدان‌وردک (۶پروژه به ارزش ۱۹ملیون افغانی) و ‌ننگرهار (۱پروژه به ارزش ۶ملیون افغانی) تطبیق می‌شوند.

قابل یادآوری است که با امضای این قراردادها، شمار قراردادهای پروژه‌های عام‌المنفعه‌ی برنامه‌ی ملی انسجام ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات به یک هزار و ۱۸ قرارداد می‌رسد که در جریان دو سال اخیر امضا شده‌اند. هزینه‌ی مجموعی پروژه‌های برنامه‌ی ملی انسجام ساحه‌ای وزارت احیا و انکشاف دهات در جریان این دو سال مالی، با این قراردادها به ۵ ملیارد و ۱۵ ملیون و ۱۷۴ هزار و ۲۲۶ افغانی می‌رسد. برنامه‌ی ملی انسجام ساحه‌ای وزارت احیا و انکشاف دهات، با این پروژه‌ها یک ملیون و ۹۷۱ هزار و ۱۴۳ روز کاری ایجاد کرده و نیز ۴ ملیون و ۹۵۳ هزار و ۸۴۷ باشنده‌ی قریه یی را از پروژه‌هایش بهره‌مند ساخته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار