افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 8 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

انعقاد قرارداد معدن سنگهای قیمتی بین طالبان و پاکستان

عضو  شورای ولایتی غزنی از قرار داد یک معدن در ولسوالی واغظ غزنی به مبلغ ۲۰۰ هزار دالر  توسط پاکستانی ها خبر داد. غلام سخی زابلی؛ عضو شورای ولایتی غزنی گفت: این معدن حاوی سنگ های قیمتی است که در قریه موسوم به “رنا خیل” مربوط به ولسوالی واغظ این ولایت کشف شده است.

وی افزود: این معدن توسط چند تن از فرمانده هان طالبان که در ولسوالی واغظ حاکم هستند به مبلغ ۲۰۰ هزار دالر با پاکستانی ها قرار داد شده است.

زابلی ادامه داد: هم اکنون در ساحه که این معدن کشف شده است چندین خیمه برپا شده است و استخراج از آن جریان دارد.

عبدالعظیم فاروقی ولسوال واغظ غزنی با اشاره به کشف این معدن اظهار داشت: این معدن در فاصله ۲۵ کیلومتر دور تر از مرکز ولسوالی واغظ کشف شده است و فعلا تحت کنترل طالبان می باشد.
فاروقی عنوان کرد: این معدن بار توسط یک دهقان که مشغول فعالیت در زمین زراعتی اش بوده کشف و طالبان پس از اطلاع از موضوع آنرا تحت کنترل خود گرفته اند.
وی یاد آور شد: نمونه از سنگ های این معدن جهت تعیین نوع و جنسیت آن به کابل فرستاده شده است
ولسوال واغظ خاطر نشان ساخت: هر چند شماری از بزرگان محل از سوی دولت وظیفه داشتند از استخراج این معدن جلو گیری نمایند اما نمی توان از دستبرد شب هنگام توسط برخی افراد نیز غفلت کرد چرا که یک موتر باری نوع مازدا از سنگ کرومایت بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار کلدار پاکستانی به فروش میرسد.
حسن رضا یوسفی یک عضو شورای ولایتی غزنی با ابراز نگرانی از فروش برخی معادن غزنی به پاکستانی ها گفت: این امر تازگی ندارد اما متاسفانه معدن سنگ کرومایت در ولسوالی زنخان غزنی از سوی پاکستانی ها به همکاری طالبان استخراج میگردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار