افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 16 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقال مجروحين جنگي پوليس ملي به كشور هند

هند

قرار است مجروحین نیروهای پولیس ملی جهت تداوی بهتر در یکی از شفاخانه های معبتر هند به آن کشوراعزام شوند.

نظر به هدایت مقام ریاست جمهوری اسلامی افغانستان و وزارت امورداخله پاسوال داكتر قندهار شينواري رئيس صحيه وزارت امور داخله و مل پاسوال عبدالمقيم عبدالرحيم زي رئيس ارتباط خارجه وزارت امور داخله جهت امضاي يك تفاهمنامه رسمي به منظور تداوي مجروحين جنگي پوليس ملي افغانستان به كشور هند سفر نمودند.

رئيس ارتباط خارجه وزارت امور داخله ميگويد كه اكنون پوليس ملي افغانستان يك آدرس مشخص جهت تداوي در كشور هندوستان دارد، با امضای این تفاهمنامه که با شفاخانه میترو صورت گرفته است که از جمله شفاخانه هاي معتبر آن کشور بشمار میرود، در راستای تداوي مجروحين جنگي پوليس ملي، وزارت امور داخله را بیشتر کمک مینماید.

مجروحين و مریضان پوليس ملي بعد از این تسهيلات ترانسپورتي از جمله امبولانس ، سهولت ترانسپورتي رفت و آمد به ميدان، تخفيف در تمام تداوي و خدمات صحي ، فراهم نمودن جای بود و باش، غذا براي معيتي مريض ، تمديد ويزه در صورت نياز و نيز سهولت ترجمان زبان و ساير نيازمندي ها در جريان تداوي فراهم ميشود.

مل پاسوال عبدالمقيم عبدالرحيم زي ريس ارتباط خارجه وزارت امور داخله مي آفزايد كه رقم مجروحين پوليس ملي بلند است و اين مجروحين نياز به كمك جدي و رسيدگي به موقع دارند.

وی علاوه كردامضای این تفاهمنامه آغاز كار است و در آينده نیز در بخش هاي مختلف تعليمي ، تخنيكي و صحي با هندوستان زمينه همكاري هاي بيشتر فراهم خواهد شد.

قابل ياد آوريست اين جلسه كه در مقر سفارت افغانستان در دهلي جديد داير گرديد بود در آن بر علاوه ريس و مؤسس شفاخانه ميترو و مسولين آن شفاخانه نيز محمد ميرويس بلخي معاون سفارت افغانستان در دهلي ، شعيب حبيبي مستشار اقتصادي سفارت افغانستان در دهلي و آقاي عتيق الرحمن زيارمل سرپرست دفتر آتشه نظامي اشتراك نموده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار