افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 29 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

انتقاد ولسی جرگه از عوام فریبی های حکومت

ولسی جرگه افغانستان

نماینده گان ولسی جرگه پس از نشست پشت درهای بسته با مقامات وزارت امور داخله، دفاع و ریاست امنیتی ملی اعلام کردند ناکارآمدی مقامات امنیتی سبب افزایش بحران در افغانستان شده است.

نماینده گان ولسی جرگه اظهارات حکومت وحدت ملی درباره داعش را عوام فریبانه دانستند و تاکید کردند جزئیات حوادث تروریستی اخیر در کشور از مردم پنهان نگه داشته می‌شود.

نماینده گان مردم با اشاره به افزایش فعالیت داعش در افغانستان نیز گفتند اظهارات مقامات حکومتی درباره این گروه تررویستی عوام فریبانه است.

به گفته نماینده گان ولسی جرگه، گروه تروریستی داعش پس از ظهور در ولایت ننگرهار در شرق کشور سرکوب نشده است و برای گسترش به سایر مناطق افغانستان تلاش می‌کند.

ولسی جرگه تاکید کرده از آغاز عملیات‌های نیروهای حکومتی علیه مخالفان حکومت، تلفات ملکیان افزایش یافته است.

چندی قبل ظاهر قدیر نماینده ولایت ننگرهار در ولسی جرگه نیز گفته بود که حکومت وحدت ملی هیچ اقدامی برای سرکوب گروه تروریستی داعش در کشور انجام نداده است.

وی تصریح کرد: اگر گروه طالبان دشمن افغانستان است، گروه تروریستی داعش نیز دشمن کشور است پس چرا حکومت وحدت ملی برای سرکوب داعشی‌ها اقدامی نمی‌کند.

قدیر اظهار داشت: هر زمانی که مردم افغانستان برای مقابله با داعش قیام کرده‌اند حکومت وحدت ملی اجازه مبارزه به آنها نداده است.

نماینده ولسی جرگه یادآور شد حکومت وحدت ملی در برابر داعش اقدامی نمی‌کند و جامعه بین‌المللی نیز در این مورد سکوت اختیار کرده است.

پیش از این نیز حکومتبه سهل انگاری در مبارزه با گروه تروریستی داعش متهم شده بود،روسیه، نیروهای امریکایی در افغانستان را به حمایت از داعشی‌ها متهم کرده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار