افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقاد نماینده گان ولسی جرگه از بی توجهی های حکومت!

 

اعضای ولسی جرگه گفتند: تعداد محدودی در حکومت همه قدرت را در انحصار گرفته‌اند و برای خواسته‌های ملت و حقوق مردم ارزشی قایل نیستند…

نماینده گان ولسی جرگه اعلام کردند که حکومت وحدت ملی از قوانین و مصوبه‌های ولسی جرگه چشم‌پوشی کرده و توجهی به آنها نمی‌کند.

 

فوزیه کوفی نماینده ولایت بدخشان در ولسی جرگه گفت: حکومت مرکزی خودسرانه عمل می‌کند و قوانین تعدیل‌شده و مصوبه‌های قانونی ولسی جرگه را اجرا نمی‌کند.

 

وی در ادامه افزود: قدرت در حکومت در انحصار افراد محدودی قرار دارد تا جاییکه بسیاری از وزرا حتی صلاحیت نصب و یا عزل کارمندان وزارتخانه خود را هم ندارند.

 

این نماینده ولسی جرگه یکی از دلایل عمده بحران جاری در افغانستان را انحصار قدرت از سوی افراد مخصوص در حکومت دانست.

 

شماری از اعضای ولسی جرگه با انتقاد از عملکرد ریاست‌جمهوری مدعی شدند که اشرف‌غنی و افرادش در همه عزل و نصب‌ها مداخله می‌کنند و با توجه به موضوعات ظاهری، افراد را به کار می‌گمارند.

 

به گفته نماینده گان ولسی جرگه، حکومت ادارات موازی تشکیل داده و افراد نزدیک به رییس‌جمهور از امتیازات چندین پست به شکل همزمان استفاده می‌کنند.

 

نماینده گان معترض گفتند که حکومت وحدت ملی بر اساس رای مردم روی کار نیامده است پس به همین دلیل به صدای مردم و خواسته ملت احترام نمی‌گذارد.

 

این در حالیست که والی تخار نیز با فرستادن نامه‌ای به ریاست جمهوری استعفای خود را ارایه کرده و دلیل آن را انحصار قدرت از سوی دولت مرکزی عنوان کرده است.

 

از سوی دیگر اخیرا تعدادی از رهبران جهادی، احزاب و جریان‌های سیاسی نشست‌های مشورتی ارگ ریاست جمهوری را در اعتراض به انحصارگرایی و اتخاذ سیاست حذفی توسط رییس جمهور، تحریم کردند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار