افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

انتقاد نماینده گان از رخصتی خود سرانه و تعطیل نشست عمومی

ولسی جرگه

شماری از اعضای مجلس نماینده گان با انتقاد سخت بر رخصتی های غیر دولتی می گویند، با در نظر داشت وضعیت اساس کشور باید نشست عمومی برگذار می شد.

درب عمومی تالار مجلس نماینده گان روز گذشته، که هیچ رخصتی اعلان نشده بسته است، اما شمار اندکی از نماینده گان مردم که از تعطیل خود سرانه مجلس آگاهی ندارند، با این درب بسته بر میخورند.

این نماینده گان مردم در مجلس از رخصتی خود سرانه و تعطیل نشست عمومی انتقاد کرده می گویند، اجندای این روز به نماینده گان مردم ابلاغ نیز شده بود.

محمد نادر کتوازی، عضو مجلس نماینده گان پکتیا می گوید: ” تنها امروز نه، بلکه در بسیاری از روز ها به علت غیر حاضری شماری از نماینده گان اجندا های مهم از تصویب باز میمانند و متاسفانه اقدام هئیت اداری در برابر این نماینده گان سبب چالش های زیاد شده است، امروز هم اجندای مهم داشتیم و به نماینده گان هم ابلاغ شده بود، اما ما که این جا آمدیم تالار بسته است.”

از سویی هم شمار دیگری از اعضای مجلس نماینده گان تاکید می ورزند، که با توجه به وضعیت دشوار کشور نیاز بود که مجلس نماینده گان به کارش ادامه میداد.

محمد علی اخلاقی، عضو مجلس نماینده گان کابل می گویند: ” نشست عمومی هم امروز برگزار نشد و جلسات در کمسیون ها هم وجود ندارد، با توجه به وضعیت کنونی نباید شورای ملی تعطیل می بود.”

این نماینده گان مردم در مجلس تاکید می ورزند، که بدون رخصتی عمومی هیچ نهادی دولتی حق رخصتی را ندارد و نباید کار کرد های یک نهاد کلان برای یک روز عقب زده می شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار