افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 29 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

انتقاد مجلس از کم کاری برای رسیده‌گی کمک‌ها برای آسیب دیده‌گان زمین لرزه

مجلس نماینده‌گان هنوز هم از کم کاری برای رسیده‌گی کمک‌ها برای آسیب دیده‌گان زمین لرزه انتقاد می‌کند و خواهان رسیدن بی‌درنگ کمک‌ها برای آسیب دیده‌گان زمین لرزه است.

 

ویس احمد برمک وزیر دولت در امور رسیده‌گی به رویدادهای طبیعی دیروز با حضور در مجلس گفت که روند کمک رسانی به آسیب دیده‌گان این زمین لرزه آغاز شده است و آنان راه‌های بدیلی را برای کمک رسانی به ولسوالی‌های دور افتاده جستجو کرده‌اند. درهمین حال نماینده‌گان مجلس از کندی رسیده‌گی به آسیب دیده‌گان انتقاد کردند.

 

مجلس نماینده‌گان در نشست روز چهارشنبه مقام‌های وزارت‌های رسیده‌گی به رویدادهای طبیعی، صحت عامه، فوایدعامه، انکشاف دهات و مهاجران را در پیوند با رسیده‌گی به آسیب دیده‌گان زمین لرزه روز دوشنبه به این مجلس فراخواند.

 

ویس احمد برمک وزیر دولت در امور رسیده‌گی به رویدادهای طبیعی اظهارداشت: “ما در ولایت‌های نورستان، کنر و بدخشان با مشکلات امنیتی روبرو هستیم، اما راه‌های بدیلی را جستجو کردیم و با برخی از نهادها توافق کردیم تا از سوی آنان به مردم کمک رسانی شود.”

 

وزیر دولت در امور رسیده‌گی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که برخی از کشورها نیز روند کمک رسانی شان را به آسیب دیده‌گان زمین لرزه آغاز کرده‌اند.

 

برمک خاطرنشان کرد: “ما به مردم لباس، کالا، موادغذایی توزیع می‌کنیم و برای مردم موادغذایی پخته شده توزیع می‌شود؛ در جاهایی که امکان دسترسی نباشد از هر گزینه‌ای استفاده می‌کنیم.”

مجلس نماینده‌گان هنوز هم از کم کاری برای رسیده‌گی کمک‌ها برای آسیب دیده‌گان زمین لرزه انتقاد می‌کند و خواهان رسیدن بی‌درنگ کمک‌ها برای آسیب دیده‌گان زمین لرزه است.

 

اما نشست دیروز مجلس بازهم پس از آن به تنش کشیده شد که شماری از نماینده‌گان از کم توجهی به بیجاشده‌گان جنگ کندز انتقاد کردند.

 

کمال صافی نماینده کندز در مجلس افزود:” رئیس صاحب به اندازه مردم کندز در سراسرافغانستان کسی آسیب ندیده است و چرا به مردم کندز توجه جدی نشد.”

 

پس از تنش میان شماری از نماینده‌گان فرصت برای سخنرانی به دیگر اعضای کمیته رسیده‌گی به رویدادهای طبیعی داده نشد و آنان نشست مجلس نماینده‌گان را ترک کردند.

 

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نماینده‌گان ادامه داد: “کمک‌هایی که انجام شده‌ است، بسنده نیستند و بربنیاد گزارش‌ها آسیب دیده‌گان هنوز هم با مشکلاتی روبرو هستند و این روند باید سرعت داده شود.”

 

وزیر دولت در امور رسیده‌گی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که تمامی زخمیان زمین لرزه از راه هوا به کابل انتقاد داده شده‌اند و نیز حکومت برای ساختن دوباره خانه‌های تخریب شده در نتیجه زمین لرزه پول توزیع می‌کند.

 

افغان تلکس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار