افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

انتقاد مجدد كرزي از نيروهاي ناتو به دليل كشتار غيرنظاميان…


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حامد كرزاي، رئيس جمهوري افغانستان اظهار كرد كه نيروهاي سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) در يك حمله هوايي كه در شرق افغانستان صورت گرفت، هشت كودك بي‌گناه را كشتند.

كرزاي در ادامه گفت: در اين حمله كه در استان “كاپيسا” صورت گرفت، هشت كودك بي‌گناه كشته شدند.

فرماندهي ناتو نيز با آنكه تاكنون مرگ اين تعداد كودك را تاييد نكرده است اما اعلام كرد كه نيروهاي ناتو درصدد بررسي اين مساله هستند.

كشتار غيرنظاميان يكي از بزرگترين منبع چالش و تنش‌ در روابط بين دولت افغانستان و ناتو بوده است.

در بيانيه‌اي نيز كه از طرف دفتر حامد كرزي صادر شد، آمده است: حامد كرزي، به شدت و قويا به نيروهاي خارجي نسبت به انجام حملات هوايي كه باعث كشتار غيرنظاميان و به ويژه كودكان مي‌شود، هشدار داده است.

محمد ظاهر سفي، مشاور حامد كرزي نيز براي تحقيق در مورد شرايط حمله به اين منطقه اعزام شده است. در همين حال فرماندار كاپيسا نيز گفت كه در پي حمله هوايي نيروهاي ناتو هشت كودك در يك روستا كشته شدند؛ اين در حالي است كه ديگر مقامات رسمي افغان پيشتر از زخمي شدن برخي از ساكنان اين منطقه خبر داده بودند.

طبق يك گزارش كه اخيرا از سوي سازمان ملل منتشر شده آمده است كه آمار مرگ و مير و جراحت به بار آمده در پي جنگ افغانستان از 2790 تن در سال 2010 به 3021 غير نظامي در سال 2011 افزايش يافته است.

در اين گزارش آمده است كه بيشترين علل مرگ كودكان نيز حملات هوايي ناتو بوده است.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار