افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

انتقاد فرهاد عظیمی از داکتر عبدالله عبدالله

فرهاد عظیمی

در حالی که برخی از اعضای رهبری حزب جمیعت اسلامی مذاکرات عطامحمد نور سرپرست ولایت بلخ و رییس اجرایی این حزب را با رییس جمهور غنی غیر شفاف دانسته بودند، فرهاد عظیمی نماینده ولسی جرگه و از افراد نزدیک به عطامحمدنور ، عبدالله را در اجرای تعهداتش نسبت به مردم و حزب جمیعت ناکام اعلام کرد.

وی با بیان اینکه اجرای توافقنامه سیاسی و نظام غیر متمرکز از خواسته‌های حزب جمیعت اسلامی هستند را بخشی از گفت‌وگوهای رییس اجرایی حزب جمیعت با اشرف غنی دانست.

 

فرهاد عظیمی همچنین از ادامه این مذاکرات باوجود مخالفت برخی از اعضای حزب جمیعت اسلامی خبر داد.

 

نماینده ولسی جرگه اظهار داشت که تک روی‌های حکومت، فشار مردم، وخامت اوضاع امنیتی در مناطق تحت نفوذ حزب و بازی‌های منطقوی باعث نگرانی‌های حزب جمیعت اسلامی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد که عبدالله رییس اجراییه دولت افغانستان در جریان این نگرانی گذاشته شده بود اما متاسفانه در اجرای تعهدات خود در رفع این نگرانی‌ها ناکام ماند، بنابراین عطامحمدنور سرپرست ولایت بلخ و رییس اجرایی این حزب مسئولیت مذاکرات با ریاست جمهوری را به عهده گرفت.

 

با این حال برخی از اعضای حزب جمیعت اسلامی با غیر شفاف اعلام کردن گفت‌وگوهای اشرف غنی و عطا محمد نور، این گفت‌وگوها را نگران کننده دانسته‌اند.

 

سید فاضل‌سنچارکی از مشاوران عبدالله پیش از این اعلام کرده بود که رییس اجراییه دولت افغانستان مسئول گفت‌وگو درباره توافقنامه سیاسی با ریاست جمهوری است و مذاکرات عطامحمدنور با ارگ ریاست جمهوری به دلیل مشکلات شخصی وی با ریاست جمهوری صورت می‌گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار