افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 2 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

انتقاد شدید شورای ولایتی پروان از اظهارات اخیر کرزی

%da%a9%d8%b1%d8%b2%db%8c

اعضای شورای ولایتی پروان با انتقاد شدید از اظهارات رییس‌جمهور سابق افغانستان درباره طالبان، خواستار محاکمه وی شدند.

حامد کرزی رییس‌جمهور سابق افغانستان، چند روز قبل در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفته بود که طالبان یک نیروی افغانی هستند و مشکلی نیست که این نیروها یک منطقه را تصرف کنند.

امین الله شکوری معاون شورای ولایتی پروان، در واکنش به این اظهارات گفت که تبانی رییس‌جمهور سابق افغانستان با طالبان جفا در حق خون نیروهای امنیتی و افراد ملکی است که در میدان‌های جنگ و حملات انتحاری کشته و زخم برداشتند.

وی افزود: حامد کرزی باید به دلیل اظهارات خود در محکمه بی‌طرف پاسخگو باشد.

معاون شورای ولایتی پروان کرزی را عامل بدبختی و ناامنی در افغانستان خواند و تأکید کرد: اگر قومندانان سابق طالبان از زندان‌ها رها نمی‌شدند، اکنون افغانستان در جنگ نیابتی قرار نمی‌گرفت و وضعیت امنیتی کشور بهتر بود.

شکوری اظهار داشت: دلیل بروز وضعیت کنونی سیاسی و امنیتی افغانستان کرزی است و اگر رییس‌جمهور سابق کشور در زمان حکومتش انتخابات را درست مدیریت می‌کرد، وضعیت سیاسی کشور ما حالا بهتر می‌بود که این اقدامات جفا در حق ملت افغانستان است.

این در حالی است که کرزی در گفت‌وگو با تلویزیون صدای امریکا ضمن رد هر نوع حمایت از گروه طالبان گفت که منظورش این بوده است که افغان‌ها به توطیه خارجی‌ها درگیر جنگ داخلی هستند.

اظهارات رییس‌جمهور سابق افغانستان با واکنش‌های تندی روبرو شد تا جایی که در مراسم بزرگداشت سالگرد ترور برهان الدین ربانی رییس سابق شورای عالی صلح، اشتراک‌کنندگان شعار مرگ بر کرزی سر دادند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار