افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 16 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

انتقاد شدید اسماعیل خان از رهبران حکومت

اسماعیل خان وزیر پیشین انرژی و آب افغانستان

محمد اسماعیل خان با شدید ترین الفاظ حکومت را به باد انتقاد گرفت.

محمد اسماعیل خان، از رهبران پیشین جهادی، از سران حکومت وحدت ملی خواست تا از قدرت کناره‌گیری کنند و حکومت موقت تشکیل شود.

این رهبر پیشین جهادی، می گوید: بیایند هر دو برادر ما رییس‌جمهور غنی و عبدالله عبدالله انصاف کنند، بروند به طرف یک حکومت موقت. حکومت موقت خود را در انتخابات کاندید نکنند و از انتخابات بی‌طرفانه دفاع کنند.
این قوماندان جهادی به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه با رهبری حکومت وحدت ملی به دیده شک و تردید می‌نگرد.
اسماعیل خان با شدیدترین الفاظ حکومت کنونی را به باد انتقاد می‌گیرد و از جامعه جهانی می‌خواهد که دست از حمایت رهبران حکومت وحدت ملی بردارند. وی تصریح کرد: تقاضا داریم از حکومت ناکار آمد، ناکام، مسافر، ضعیف و نامشروع بیشتر از این دفاع نکنند.
او از جامعه جهانی می‌خواهد که با مجاهدین نزدیک شوند و این گروه را تفنگ‌سالار خطاب نکنند و از باب گفت‌وگو با مجاهدین وارد شوند.
توزیع تذکره‌های برقی بر اساس فیصله کابینه از خواست‌های دیگر این قوماندان پیشین جهادی است.
اسماعیل خان از مخالفان مسلح حکومت نیز می‌خواهد که در صورت عدم تمایل برای آغاز گفت‌وگوهای صلح با حکومت وحدت ملی، با مجاهدین در این زمینه گفت‌وگوها را آغاز کنند.
او افزود: اگر شما ‹طالبان› با حکومت نمی توانید مذاکره کنید، باید با خانواده کلان جهاد به طرف معامله بنشیند و راه حل را سراغ کنید که واقعا یک نظام اسلامی بیاوریم و در غیر آن صورت جنگ حل نخواهد شد.
اسماعیل خان هم چنین از عطا محمد نور، والی برکنار شده بلخ نیز خواست که به موضع کنونی‌اش در مقابل حکومت ادامه دهد. او تصریح کرد: حق استاد عطا، حق مشروع مجاهدین و حق جمعیت اسلامی افغانستان است. از رییس جمهور می‌خواهیم که عادلانه حل کنند؛ نشود این موضوع به تنشی روبرو شود و افغانستان به بحران دیگری ببرد .
این قوماندان جهادی به کشورهای همسایه نیز هشدار می‌دهد که در صورت حمایت از مخالفان مسلح، پدیده هراس‌افگنی دامن شان را خواهد گرفت.

 1. Toofan Ashq :

  کی انتقاد نکرده که این بار اولش باشه چی بگه دیگه چیزی دیگه ای در ذهنش نیست متآسفانه

 2. علی بدر :

  جوشی کم شده

 3. Zabit Zabit :

  Ashrare be farhang

 4. Abdul Salam Rahimi :

  ما ملت ازاین اوباشان معافیان به صد ها بار انتقاد کنیم کسی صدایی مارا نشنید حالا جناب از دولت انتقاد میکند

 5. رحمت الله زاهدی :

  یکی نمیگه خودت چه کدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار