افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقاد سناتور امریکایی از ترمپ…

مک کین

جان مک کین سناتور سرشناس جمهوری خواه امریکا با انتشار اعلامیه ای از دونالد ترمپ، انتقاد کرد و گفت که وی برای پایان دادن به بن بست وضعیت افغانستان، پروگرام ای ندارد.

رسانه ها امروز چهارشنبه نوشتند که مک کین در اعلامیه خود به ترمپ هشدار داده است که هرچه زودتر پروگرام ای مدون را برای افغانستان تدوین کند، در غیر این صورت، خود پروگرام ای تنظیم شده را برای کشور ارایه و آن را اجرا خواهد کرد.
وی در این اعلامیه افزوده است که بیش از شش ماه از روی کار آمدن دونالد ترمپ می ‌گذرد، اما هنوز هیچ راهبردی برای دستیابی به موفقیت در افغانستان ارایه نشده است.
وی افزوده است تا زمانی که مشرانو جرگه، سند مجوز دفاع ملی را در ماه سِپتِمبر مورد بررسی و تصویب قرار دهد، من پیشنهاد یک اصلاحیه براساس توصیه برخی از رهبران نظامی امریکا ارایه خواهم کرد که این اصلاحیه راهبردی، منافع ملی امریکا را در افغانستان تامین خواهد کرد.
مک‌ کین پیشتر از وزارت دفاع امریکا نیز خواسته بود که راهبرد این کشور را در قبال افغانستان، تکمیل کند.
دولت ترمپ اعلام کرده است که تاکنون راهبرد واشینگتن در این زمینه تکمیل نشده است.
پس از تاخیر در اعزام 4 هزار نیروی نظامی تازه نفس امریکا به افغانستان و رد پلان تامین بودیجه خرید یونیفارم نظامیان افغان در مشرانو جرگه، برخی رسانه های خارجی راپور دادند که امریکا سرگرم بررسی خروج از افغانستان است.
اداره تفتیش خاص امریکا در امور افغانستان، سیگار نیز در تازه ترین راپور خود که روز سه شنبه نشر شد گفت که واشینگتن در 15 سال گذشته 714 ملیارد دالر برای افغانستان هزینه کرده است و به دلیل فساد نهادینه شده در کشور در واقع بخش زیادی از این هزینه ها را دور ریخته و طالبان نیز قدرتمندتر شده است.
با این وجود، مقام های امریکائی در گفت و گوهای خود با رهبران حکومت وحدت ملی، همواره تصریح کرده اند که در کنار مردم افغانستان باقی خواهند ماند و به حمایت از کشورمان ادامه می دهند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار