افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 15 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقاد اشرف غنی از ارتقای رتبه برخی افراد در دستگاه های امنیتی

رییس جمهور در مراسم معرفی نامزد جدید وزارت امور داخله گفت: تعدادی از افراد بر اساس فشارهای سیاسی به رتبه جنرالی دست یافته‌اند که پذیرفتنی نیست.

موضوع فساد اداری اخیرا در وزارت امور داخله مطرح شده است و وجود فساد اداری، عساکر سایه و فروش تجهیرات نظامی انتقادهای جامعه جهانی را برانگیخته است.

رییس جمهور غنی در مراسم معرفی ویس‌برمک نامزد جدید وزارت امور داخله گفت: تعدادی از افراد بر اساس فشارهای سیاسی به رتبه جنرالی دست یافته‌اند که پذیرفتنی نیست.

اشرف غنی در حالی این اظهارات را عنوان می‌کند که هیچ یک از افسران اردو و یا پولیس ملی  بدون امضای شخص رییس جمهور به رتبه جنرالی ارتقا نمی‌یابد و قبل از این نیز گفته بود که از قوماندانان نظامی آزمون می‌گیرد.

رییس جمهور در این مراسم اظهار داشت: کسانی که مانع اصلاحات در وزارت امور داخله می‌شوند باید بدانند که در صورت عدم تحقق اصلاحات بودیجه‌ای برای این وزارتخانه تخصیص نخواهد یافت.

ویس برمک نیز که برای وزارت امور داخله معرفی شده است در این مراسم از اشرف غنی خواست از هرگونه مداخله در این وزارت جلوگیری کند.

با این حال در شانزده سال گذشته این نخستین باری است که یک فردی بدون سابقه‌ای نظامی به رهبری وزارت امور داخله گماشته شده است.

ویس برمک قبل از این رهبری وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث طبیعی را به عهده داشت که روز گذشته طی فرمان مستقیم اشرف غنی من‌حیث نامزد وزیر امور داخله معرفی شده است.

تاج‌محمد جاهد وزیر سابق داحله افغانستان نیز من‌حیث مشارو رییس جمهور در امور امنیتی تعین شده است.

اشرف غنی قبل از این نیز در مراسمی که برای مبارزه با فساد اداری برگزار شده بود در حضور نماینده اتحادیه اروپا در کابل و سفرای کشورهای خارجی و مقامات دولت از وزارت امور داخله من‌حیث قلب فساد اداری در افغانستان یاد کرده بود.

این در حالی است که اشرف غنی از سوی منتقدان به انحصار قدرت متهم است و برکناری تاج محمد جاهد که از اعضای تیم ریاست اجراییه دولت و حزب جمعیت محسوب می‌شود باعث تشدید تنش‌ها بین منتقدان و ارگ ریاست جمهوری شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار