افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقاد از بی تفاوتی حکومت نسبت به ناامنی های فراه

جمیله امینی

جمیله امینی رییس شورای ولایتی فراه با اشاره به شدت حملات طالبان در نقاط مختلف در فراه گفت: در ماه گذشته با وجود بیجاشدن صدها خانواده در فراه و ولایات هرات، نیمروز، کندهار و کابل به دلیل افزایش ناامنی‌ و حملات طالبان در نقاط مختلف فراه اگر دولت مرکزی از نیروهای امنیتی در فراه حمایت نکند ادامه این ناامنی‌ها در این ولایت، فراه از کنترول دولت خارج خواهد شد.

وی افزود: در یک ماه گذشته تاکنون در چندین حمله پی در پی طالبان مسلح حدود 30 عسکر پولیس و اردوی ملی کشته و زخمی شده است سقوط وُلسوالی شیب کوه برای چند ساعت به دست طالبان و حملات مختلف طالبان بر بیش از 10 پُسته امنیتی خود سبب نگرانی‌های آنها شده است.

حیم الدین ریگوال رییس اداره مهاجرین در فراه گفت: شمار بیجا شده گان در فراه افزایش چشمگیری داشته است، در ماه گذشته بیش از 600 خانواده در مرکز و وُلسوالی‌های مختلف فراه خانه‌هایشان را ترک و به مناطق امن پناه بردند.

مسئولان امنیتی در فراه از وجود سلاح های روسی در اختیار طالبان خبرمی‌دهند و ایجاد پُسته‌های متعدد در مسیر شاهراه فراه – ابونصر فارابی از سوی طالبان و باجگیری از دریوران و تجار در این مسیر نگرانی‌های اعضای شورای ولایتی و مسوولین در فراه را ۲ چند کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار